Bütün dünya onu bu video ile arıyor

120 gün önce vahşi bir cinayete kurban giden Münevver Karabulut'un katil zanlısı hala bulunamadı. Türk polis teşkilatı, zanlının bulunması için çalışmalarını devam ettirirken Cem Garipoğlu'nun yurt dışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerine birçok ülkeyle ortak çalışma yapılıyor.

Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu, Türk yetkililerin girişimiyle artık Interpol'ün de (Uluslararası Polis Teşkilatı - International Criminal Police Organization) bir numaralı gündem maddesi. Son 7 gündür İnterpol'un internet sayfasının manşeti Karabulut cinayeti ve Cem Garipoğlu'na ayrılmış durumda.Arapça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Türkçe olmak üzere 6 ayrı dilde hazırlanan videoda cinayet ve zanlı hakkında ayrıntılı bilgiler veriliyor. İnterpol websitesinde yayınladığı video ile Cem Garipoğlu'nun yakalanması için halkın desteğini istedi.

3 Mart'ta Etiler'de kafası kesilerek cesedi çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut'un erkek arkadaşı ve cinayetin 1 numaralı katil zanlısı 18 yaşındaki Cem Garipoğlu, İnterpol'ün Ankara'daki Merkez Ofisi tarafından tarafından kırmızı bülten ile aranıyor. Garipoğlu'nun saklandığı yeri bilenlerin en yakın polis merkezine ya da INTERPOL'un Lion'da bulunan Genel Sekreterliği Kaçak Soruşturma Destek Merkezine fugitive@interpol.int bildirmeleri isteniyor.

BİZE ULAŞIN