Kışladaki mühimmat kazasında 4 er şehit

Hakkâri Yüksekova'daki Dağ ve Komando Tugayı'nda mühimmat patladı 4 asker şehit oldu. Gümüşhane'de ise stabilize yolda devrilen araçtaki askerlerden biri şehit düştü, 15'i yaralandı

Hakkâri Yüksekova Dağ ve Komando Tugayı kışlasındaki Bayraktepe bölgesinde mühimmatın kazayla patlaması sonucu 4 asker şehit oldu. Patlamada yaralanan bir asker Van'a sevk edilerek tedavi altına alındı. Şehit olan askerler Bahadırhan Solak, Mustafa Kayan, Hakan Azkın ve Ata Can'ın cenazeleri, helikopterle Van'a, oradan da toprağa verilmek üzere uçakla memleketlerine gönderildi. Olayın ardından açıklama yapan Hakkari Valiliği, patlamanın saat 10.00 sıralarında Yüksekova ilçesindeki Dağ ve Komando Tugayı'na ait kışlada meydana geldiğini duyurdu. Açıklamada, "Atış alanı yakınında bulunan patlamamış bir mühimmatın kazayla patlaması sonucunda 4 asker hayatını kaybetmiştir" denildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

KAYA PARÇASINDAN KAÇARKEN DEVRİLDİ

Gümüşhane'de askeri aracın devrilmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 15 asker yaralandı. Zigana Tüneli çıkışında Trabzon'dan Bayburt'a asker götüren aracın sürücüsü, yola düşen kaya parçasından kaçmak isterken kontrolü kaybetti. Stabilize yola girerek takla atan araçtaki 16 asker yaralandı. Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne götürülen er Mehmet Caner Mert (21), tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
BİZE ULAŞIN