Esenyurt'ta tinerci dehşeti

Tunceli'de askerliğini jandarma komando olarak yaparken, İstanbul'a iznine gelen Zekeriya Aydın (21), yolda yürürken madde bağımlıları tarafından bıçakla öldürüldü. Boynundan yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybeden Aydın'ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Adana'ya gönderildi.

Olay Esenyurt Merkez Mahallesi'ndeki bir parkta saat 00.30 sularında meydana geldi. Tunceli'de askerliğini jandarma komando olarak yapan Zekeriya Aydın teskeresine 4 ay kala izin alarak İstanbul'daki ailesinin yanına geldi. Arkadaşları ve kuzenleriyle birlikte askerlik stresini atmak için yürüyüşe çıkan Zekeriya Aydın, yoldan geçen madde bağımlılarıyla tartıştı. Kavgaya dönüşen tartışmada Aydın boynundan aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralı olarak Esenyurt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Aydın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Bu sırada kavgada hafif bir şekilde yaralanan madde bağımlısı kişiler de hastaneye kaldırıldı. Saldırganlardan birisi gözaltına alınırken, diğeri hastanede tedavi altına alındı.

Zekeriya Aydın'ın ailesi acı haberin ardından yıkıldı. Sinir krizleri geçiren Aydın'ın ailesi çocuklarınının cansız bedenini defnedilmek üzere Adana'ya gönderdi. Ağabey Hacı Aydın olayın etkisiyle şoka girdi. Kardeşinin Tunceli'de askerlik yaptığını ve terhisine 4 ay kaldığını ifade eden ağabey Aydın, "Kardeşim İstanbul'a daha yeni gelmişti. İzne geldikten sonra onu hiç görmemiştim. Ancak, yoldan geçen madde bağımlısı kişiler kardeşime kıydılar." dedi.

Kardeşinin katillerini hastanede gördüğünü belirten Aydın, hastanede madde bağımlısı saldırganları darp ettiğini dile getirdi.

Polisin olayla ilgili soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN