Uşağı öldürülen yalıda gizemli ilişkiler

83 yaşındaki M. Ali Barman'ın yalısındaki iki bakıcıdan biri ölü bulundu, kadın ise kayıp. Bakıcılar, Barman'ın eşi Nesrin Özben'in kendilerini tehdit ettiğini iddia etmişti

Kireçburnu'nda 2 milyon dolar değer biçilen yalısında yalnız yaşayan Mehmet Ali Barman'ın eski bakıcısı Ali Server Yıldız'ın cinayete kurban gitmesi, diğer bakıcı Ayten Şafak'ın ortadan kaybolması, gözlerin yalıdaki 'gizli ilişkiler yumağı'na çevrilmesine neden oldu. 83 yaşındaki Mehmet Ali Barman, kız kardeşinin 10 yıl önce ölmesiyle hayatta yalnız başına kaldı. Kireçburnu'ndaki yalısında bir başına yaşıyordu. Mehmet Ali Barman, sadece yalısıyla değil ayda 3 bin liralık emekli maaşı ve bankada da yaklaşık 100 bin liralık bir hesabıyla cazip bir bekârdı. İşte bu dönemde kendisinden 25 yaş küçük adliye memuru Nesrin Özben ile tanıştı ve onunla geçen yıl 15 Mart'ta hayatını birleştirdi.

HİZMETKÂRLARI EŞİ TUTTU

Evlendikten hemen sonra yalıya iki uşak alındı. Hizmetkarları bulan Barman'ın eşi Nesrin Özben'di. Birisi evli ve 3 çocuk babası 53 yaşındaki Ali Server Yıldız, diğeri başından iki evlilik geçmiş, güzelliğiyle dikkat çeken Ayten Şafak'tı... Ancak Mehmet Ali Barman, ne oldu, ne yaşandı bilinmez bir kaç ay sonra "Karım benimle aynı yatakta yatmıyor, param için benimle evlendiğini düşünüyorum" diyerek dava açtı. Bir hafta sonra Barman, yine karar değiştirdi. Mahkemeye başvurdu ve davayı baskı altında açtığını söyleyerek, dilekçesini geri aldı... Dava sürecinin basına yansımasıyla "Bu işte bir bit yeniği var" diyen Hazine de devreye girdi. Adli Tıp'taki muayenesinde "bunadığı" belirlenen Barman'ın evliliğinin iptali için dava açtı.

ADLİYEDE CİNAYET TEHDİDİ

Bu sırada Barman'ın, Nesrin Özben tarafından bulunup işe yerleştirilen iki bakıcısı, mahkemede verdikleri ifadelerle tüm dikkatleri üzerlerine topladılar. Ali Server Yıldız ile Ayten Şafak, Barman'ın eşi Nesrin Özben'in kendilerine, "Onu balkondan aşağıya itin. Size ev, araba ve para veririm" dediği iddiasında bulundu. Mahkeme çıkışında Nesrin Özben ve 17 yaşındaki kızı, hizmetçi Ayten'e saldırdı. İddiaya göre Nesrin Özben'in kızı, Ayten'e "Bu memlekette 300 liraya adam öldürüyorlar, sen kimsin?" diye saldırdı. Bu olaydan kısa süre sonra Ali Server Yıldız, "Başıma bir iş gelirse sorumlusu Nesrin Özben'dir" diyerek suç duyurusunda bulundu. Yalının uşaklarının şikâyeti üzerine Nesrin Özben hakkında, 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ancak bu davanın ardından hizmetkarlardan Ali Server Yıldız, adliye memuru Nesrin Özben'in Ulus'ta oturduğu, değeri 500 bin TL olan Kamer Sitesi'ndeki daireye kapıcı oldu. Kendisini işe Nesrin Özben'in yerleştirdiği söylendi. Bu süreçte Özben hakkındaki şikâyetini geri alıp almadığı ise bilinmiyor. 1 Temmuz'da ise Ali Server Yıldız, Edirne'nin Keşan İlçesi'nde elleri ayakları bağlandıktan sonra öldürülmüş olarak bulundu. Yıldız, memleketi Sivas'ta toprağa verilirken, katil ya da katillerinin yakalanması için polisler operasyonlara başladı.

BAŞINDAN 2 EVLİLİK GEÇMİŞTİ

Diğer tanık ve bakıcı Ayten Şafak'ın ise telefonlarına ulaşılamıyordu. Peki kaybolan Ayten Şafak kimdi? Ayten henüz 29 yaşındaydı... Başından iki evlilik geçmiş, bu evliliklerden 2 çocuk sahibi olmuştu. İddiaya göre kocalarından birinden ahlaksız tekliflerde bulunduğu gerekçesiyle ayrılmıştı. Hatta bu yüzden bazı TV kanallarında haberleri çıkmıştı. Sarı saçları, uzun boyu, düzgün fiziğiyle herkesin gözdesiydi... Polis ve jandarma, Ayten Şafak'ın Barman'a beraber baktığı Ali Server Yıldız'la arasında bir ilişki olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor. Ayten Şafak'ın ailesinin çok tutucu olduğu, adliyeye gelip gidişi sırasında yaşanan olayları ailesinin duymasından rahatsız olacağını da gazetecilere "Ailem, benim böyle televizyona gazeteye çıkmama izin vermez. Beni öldürürler" dediği de ileri sürüldü.

BİZE ULAŞIN