Selin son kurbanı 'Selin'

Artvin'de selde kaybolan 5 yaşındaki Selin'in cesedine dün ulaşıldı. Selin'in sel sularıyla evinin önünden 5 kilometre sürüklendiği anlaşıldı

Artvin Şavşat'taki sel felaketinde kaybolan 5 yaşındaki Selin Demiral'ın bulunması için yürütülen arama çalışmalarında acı son yaşandı. Dedesi Özgen Demiral ve babaannesi Dildar Demiral'la birlikte sel sularına kapılan küçük Selin'in cesedi, evinin 5 kilometre ötesinde bulundu. Sivil Savunma ile Jandarma Arama Kurtarma Timi, önceki gün başlayan hummalı çalışmalarını dün de sürdürdü. 90 kişilik ekip, Tigrat Deresi Vadisi'ni didik didik aradı ve dün saat 12.00 sıralarında, Bahçecik Mahallesi yakınlarındaki dere kenarında talihsiz çocuğun cesedine ulaştı. Geride, 23 Nisan törenleri sırasında çekilmiş son fotoğrafını ve "Adın kaderin mi olacaktı yavrum?" diye ağlayan annesini bırakan minik Selin Demiral'ın cenazesi ailesine teslim edildi.

JANDARMAYA TEŞEKKÜR

Arama kurtarma çalışmalarından mucize beklerken acı haberi alan baba Varol Demiral, "Kızım" diye feryat ederek gözyaşlarına boğuldu. Selin Demiral'ın, aralarında dedesi ve babaannesinin de olduğu diğer kurbanlarla birlikte toprağa verilebilmesi için cenaze namazı bir süre bekletildi. Selin Demiral'ın minik tabutu alana getirilince, anne ve babasının tabutunu bırakan ve kızının tabutunun başına gelen acılı baba, cenaze namazını kılarken sürekli ağladı. Ailenin akrabalarından Orhan Demiral, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, çok büyük bir acı yaşadıklarını söyledi. Orhan Demiral, çok uzun yıllardır ilçede böyle bir acıya rastlamadıklarını ifade ederek, ''Çok derin bir üzüntü içerisindeyiz. Söylenecek fazla söz yok. Olay duyulduktan sonra bölgeye gelerek, üç gün süreyle yemeden, içmeden arama çalışması yapan jandarma ekiplerine müteşekkiriz. Tek tesellimiz onların özverili çalışmalarıyla cenazelerin bulunması'' diye konuştu. Özgen, Dildar ve Selin Demiral'ın cenazesi Hanlı Köyü'nde toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN