Turistler yasağa hazır

Antalya'daki oteller sigara yasağını bir yıldır uyguluyor. Tesis yöneticileri sigara yasağına hazır olduklarını belirtirken yabancı turistler de kapalı mekanda sigara yasağını destekliyor. Otel yetkilileri ve turistlerin görüşleri şöyle:
Tamer Bektaş (Antalya Dedeman Otel Genel Müdürü): Tesisin bir restoranı hariç tüm ortak kullanım alanlarında sigara yasağını bir yıldır uyguluyoruz. Yasağın başlamasıyla sigara içilen tek restoranda da yasağı uygulayacağız. Otel misafirleri de yasağa uyuyor.
Reha Özer (Mediterranno Cafe'nin işletmecisi): Yunanistan ve İspanya'da kapalı işletmelerin belirli bölümlerinde yasağı kaldırdılar. Bunu ülkedeki sigara içme oranına göre yaptılar. Bugüne kadar sadece 2 turist sigara içildiği için mekana girmedi. Yasaya uyacağız.
Mike İsmail (ABD'li turist): Kendi ülkemde de iç mekanlarda sigara içilmiyor. Zaten ben de kullanmıyorum. Doğru bir yasa.
Ena Werner (ABD'li turist): Restoranlar, kafeteryalarda sigara içilen bölümleri olanları tercih ediyorum. Bu da genelde açık havada yeri olan mekanlar oluyor. Kaldığımız otelin ortak kullanım alanlarında içilmiyor. Ya odamda ya da dışarıda sigara içiyorum.
Ursula Vugler (Alman turist): Sigara kullanmıyorum. Zaten ülkemde de aynı yasa var. Dış mekanlarda sigara içilmemesini özgürlüğün kısıtlanması olarak algılıyorum.
Vildan Önder: Yasağının alanı çok geniş tutulmuş. Otobüsler, uçaklar, oteller tabii ki de yasak olmalı. Ama eğlence merkezleri yasak olmamalı. Zaten bu tür yerlere gidenlerin büyük çoğunluğu sigara içen insanlar.

BİZE ULAŞIN