Hakkari'de havan topu saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Sınır Tabur Komutanlığı'na Irak'ın kuzeyinden PKK'lı teröristlerce havan topu saldırısı yapıldığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Yüksekova ilçesi Dağlıca Sınır Tabur Komutanlığı'na PKK'lı teröristler havan topu ile saldırdı.

Saldırıda 1'i asker 3 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Teröristlerin Irak'ın kuzeyinden Havan toplarını Dağlıca Tabur Komutanlığı'na attıkları bildirildi.

HAKKARİ VALİLİĞİ: ''2 ER İLE 2 VATANDAŞIMIZ YARALANDI''

PKK'lı teröristlerin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca bölgesine havan topu saldırısında 2 asker ile 2 vatandaşın yaralandığını bildirildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinde Dağlıca bölgesine teröristler tarafından 6 adet havan mermisi ile saldırı yapıldığı belirtildi.

Havan atışları neticesinde tarlasında çalışan 2 köylü vatandaşın hafif yaralandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Yaralı vatandaşlardan Veysel Sendik askeri helikopter ile Hakkari Asker Hastanesi'ne kaldırılmıştır. Hafif yaralı Remzi Buldan Dağlıca'daki askeri birliğin tabibi tarafından tedavi edilmiştir.

Aynı olayda bir havan mermisinin askeri birliğin bulunduğu bölgeye düşmesi neticesinde iki er hafif şekilde yaralanmıştır. Ayakta tedavi edilen iki er kontrol için askeri helikopter ile Hakkari Asker Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Hakkari Asker Hastanesi'nde yapılan tetkik ve kontrol sonunda havan saldırısında hafif yaralanan iki er ile bir köylü vatandaşın sağlık durumlarının iyi olduğu tespit edilmiştir.''

BİZE ULAŞIN