İstenilen cezalar

Şener Eruygur (Emekli orgeneral): Silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek ile hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek. Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet'in bombalanması eylemlerinden de sorumlu tutuluyor. 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 142-246 yıl hapsi isteniyor.
Hurşit Tolon (Emekli orgeneral): Silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek ile darbeye teşebbüs, Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet'e bombalı saldırıdan sorumlu tutuluyor. 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 142-246 yıl hapsi isteniyor.
Levent Ersöz (Emekli tuğgeneral): Silahlı terör örgütü yönetmek, darbe girişiminin de olduğu pek çok suçlama var. 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 39-66 yıl hapsi isteniyor.
Hasan Atilla Uğur (Emekli albay): Silahlı terör örgütü yönetmek, darbe girişiminin de olduğu pek çok suçlama var. 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 39-66 yıl hapsi isteniyor.
Mustafa Ali Balbay (Gazeteci): Silahlı terör örgütüne üye olmak, hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek ve başka suçlardan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 48-80 yıl hapsi isteniyor.
A. Tuncay Özkan (Gazeteci): Terör örgütü üyesi olmak, darbe girişimi ve bir çok suçlamayla 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 16-80 yıl hapsi isteniyor.

BİZE ULAŞIN