Cem G.'nin DNA'sı tırnaklarından çıktı

Münevver Karabulut'un 10 tırnağından 6'sında Cem G.'ye ve başka kadınlara ait DNA örnekleri bulundu. Testeredeki DNA da 'Cem G.' dedi

BAŞI kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un çamaşırına Adli Tıp'ta sperm bulaştırılmasıyla ilgili skandala neden olan teknisyen görevden alındı. Karabulut'un 10 tırnağının 6'sında Cem G.'ye ve başka kadınlara ait DNA örnekleri çıktı. Cinayette kullanılan testeredeki DNA'ların da katil zanlısına ya da ailesinden birine ait olduğu kesinleşti. Cesedi Etiler'deki bir çöp konteynerinde bulunan Münevver Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili Adli Tıp Kurumu'nun ek raporu savcılığa ulaştı. 29 sayfalık raporda, testere, testerenin konulduğu poşet ve üzerinde kan bulunan başka bir poşet ve testerenin sap kısmında Cem G.'ye ait olma ihtimali yüksek DNA örnekleri saptandı. Bu sonuca Cem' G.'nin eşofmanından alınan DNA örnekleri ile karşılaştırma yapılarak ulaşıldı.

BAŞKA KADIN DNA'SI

Testerede ayrıca satıcının ve Münevver'in DNA'ları da saptandı. Münevver'in çamaşırına Adli Tıp'ta bulaştığı söylenen spermin kaynağını tespit etmek için yapılan araştırmada, kurumda o sırada bulunan 10 ayrı erkek cesedi ile karşılaştırma yapıldığı öğrenildi. Karşılaştırma sonucunda spermin, trafik kazasında ölen bir şahsa ait olduğu öğrenildi. Ancak savcılığa gönderilen raporda spermin nasıl olup da bulaştığına ilişkin bilgi yer almıyor. Adli Tıp Kurumu'nun ek raporunda, Karabulut'un boynunda Cem G. ya da ailesinden bir kişiye ait DNA örneklerinin saptandığı da ifade edildi. Karabulut'un takma tırnaklarından 6'sında yine Cem G. ya da aynı soydan gelen erkek şahıslara ait Y- STR DNA tiplemeleri, 4'ünde de birden fazla kadına ait örnekler bulunduğu belirtildi Raporda sağ ve sol ellerde, kurbanın sutyeninin sol iç kısmından da Cem G. ya da aynı soydan erkek şahıslara ait DNA örneklerinin saptandığı anlatıldı. Raporda ayrıca, cinayette birden fazla bıçak kullanılmış olma ihtimalinden söz edildi.

ASILSIZ CEM İHBARLARI
Öte yandan dün yurdun farklı bölgelerinde, '155 Polis İmdat' hattına Cem G. ihbarları yağdı. Polisin araştırması sonucu, tüm ihbarların asılsız olduğu ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu'nda yaşanan sprem skandalına neden olduğu öğrenilen teknisyen de görevden alındı. Adli Tıp'ta görevli teknisyen, Münevver Karabulut'un iç çamaşırına trafik kazasında yaşamını yitiren birinin sperminin bulaştırılmasında ihmalle suçlanıyor. Skandalla ilgili Cumhurbaşkanlığı Yüksek Denetleme Kurulu'nun gönderdiği 10 kişilik heyetin de önümüzdeki hafta denetimlere başlayacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN