Harem'de lav silahı bulundu

Üsküdar'daki Harem İskelesi yakınlarında lav silahı bulundu.

Denize giren 2 kişinin bulduğu lav silahının dolu olup olmadığı polis ekiplerince incelendi.

Harem'de iskele yakınındaki bir restorantın önünde denize giren 2 kişi lav silahını görünce paniğe kapıldı. Buldukları demir parçasının ne olduğunu anlamaya çalışan iki arkadaş olayı açıklayamayacaklarını düşünerek lav silahını denize attı.

Ancak denize attıkları demirin ne olduğunu merak eden kişiler silahı denizden çıkararak inceledi. Polise haber vermeye karar veren vatandaşlar, olayı polise anlattı. İlçe ekiplerinin olay yerindeki ilk incelemesini tamamlamasının demir parçasının lav silahı olduğu anlaşıldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin olaydan haberdar edilmesiyle bölgeye ekipler sevk edildi. Lav silahının dolu olup olmadığı konusunda henüz net bilgi alınamadı.

Silahı bulan kişilerin ifadelerini alan polis, lav silahının ne zaman ve hangi amaçla bölgeye bırakıldığını tespit etmeye çalışıyor.

DENİZDEKİ ARAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Üsküdar sahilinde denizde bir lav silahının bulunması üzerine başlatılan arama çalışmaları tamamlandı.
Alınan bilgiye göre, ihbar üzerine Salacak sahilinde arama yapan Deniz Polisi'ne bağlı 3 dalgıç bir lav silahı ile içinde renkli sıvı bulunan çok sayıda kavanoz buldu.

Kavanozlar dalgıçlar tarafından iki adet büyük boy poşete doldurularak kıyıya çıkarıldı.

Arama çalışmalarının tamamlanmasının ardından Üsküdar Cumhuriyet Savcısı tarafından olay yerinde inceleme yapıldı.

Savcının incelemesi sırasında basın mensuplarının görüntü almamaları amacıyla güvenlik güçleri tarafından tente gerildi.

Cumhuriyet Savcısı talimatı üzerine kavanozlar içindeki sıvı madde incelenmek üzere iki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

BİZE ULAŞIN