Cem'in ağabeyi sır vermedi

MÜNEVVERKarabulut'u öldürdüğü iddiasıyla aranan Cem Garipoğlu'nun ağabeyi Levent Garipoğlu, SABAH'a konuştu: "Ailemiz adına açıklamayı amcam (Hayyam Garipoğlu) yaptı. Söylenecek sözümüz kalmadı..." Aylardır telefonunu kapalı tutan Levent Garipoğlu'nu dün bir kez daha 0 532 275'le başlayan numarasından aradık. Telefonu açan ve Rusya'da olduğu öne sürülen Levent Garipoğlu, nerede olduğuna yönelik sorularımıza cevap vermedi. Ancak, fon sesleri Levent Garipoğlu'nun kalabalık ve Türkçe konuşulmayan bir yerde olduğunu gösterdi. Garipoğlu, sorularımızı şöyle cevaplandırdı:
Siz de Münevver'le aynı ortamlarda bulunmuşsunuz. Olanları nasıl değerlendiriyorsunuz? -Konuşmak istemiyorum...
Söyleyecekleriniz bizim için önemli. -Amcam her şeyi söyledi. Ben daha ne söyleyeyim. Çok ısrar ederseniz telefonu kapatıp bir daha açmayacağım.
Bu konu çok önemli. Kardeşinizle beraber misiniz, Türkiye'de misiniz? -Telefononu kapatıyorum. Bir daha ararsanız, başka bir telefon hattı edineceğim.

Samsun'dan çıkış yapmamış
SAMSUN Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Garipoğlu'nun Samsun Limanı'ndan Rusya'ya kaçtığı yönündeki iddialarını yalanladı. Başsavcısı Canip Yetişir, "Çarşamba Havaalanı kayıtlarından yapılan kontrolde Cem Garipoğlu adına rastlanmadı" dedi.
BİZE ULAŞIN