Hastaneler suçlamaları kabul etmiyor

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli Uzman Doktor Erdem Güven: "D. A. getirildiğinde Acil Servis'teydim. Aynı anda, trafik kazasında ayağı kopan 10 aylık bir bebek geldi. Durumu daha acil olduğu için bebeğin ameliyatına öncelik verildi. D.A.'nın beşinci parmağı damarların sıyrılması şeklinde kopmuştu ve bu mikro cerrahi bakımından en zor vakadır. Aynı anda iki ameliyat masası açmamız da çok zor. Bunu ancak deprem gibi olağanüstü hallerde açıyoruz ki o zaman da birçok anestezi ekibi bulunuyor. Bu yüzden babasına beklememesi, başka bir mikrocerrahi servisine gitmesi önerildi. 'Acilde tadilat var ' demedik. Böyle bir şey söz konusu olamaz."

Vakıf Gureba Hastanesi Başhekim Doç Dr. Turan Arslan: "El cerrahisi servisimiz yok. Bu nedenle görevli arkadaşlarımız, hastayı bu birimin bulunduğu üniversite hastanesine yönlendirmiş. Hastanın girişi ve çıkışı arasında sadece beş dakika var. Yanlış bir şey yapmak bazen hiç bir şey yapmamaktan daha kötüdür."

Vatan Hastanesi: Cerrahi doktorlarımız dışarıdan geliyor. El cerrahisi bölümünde kadrolu ekibimiz yok. Aradığımız uzman doktorlar fiyat verdiler. Biz onu ilettik. Hasteninin fiyat vermesi söz konusu değil. Hasta bu fiyatı kabul etmeyince arkadaşlarımız başka bir hastaneye yönlendirmişler.

BİZE ULAŞIN