Münevver cinayetinin filmi çekiliyor

Vahşi cinayetin anlatılacağı filmin çekimi 100 günde bitirilecek. 20 milyon dolar bütçeli filmde Münevver Karabulut'u Yasemin Balık oynayacak

Henüz yargıya bile taşınmayan Münevver Karabulut cinayeti beyaz perdeye aktarılıyor. Filmin hazırlıklarını sürdüren İstanbul Prodüksiyon adlı yapım şirketi, Antalya'da basın toplantısı düzenledi. Şirketin Genel Müdürü Melih Göğebakan, "Amaçlarının filmin bir ibret örneği olarak seyircilere ulaşmasını sağlamak" olduğunu söyledi. Filmde Münevver Karabulut'u Gizem ismiyle canlandıracak olan genç oyuncu Yasemin Balık da basın toplantısına katıldı.

YASAL ARAŞTIRMA YAPILIYOR
Şirket adına açıklama yapan Avukat Ali Önal, öncelikle filmin çekilebilmesi için yasal araştırmalarını yaptıklarını belirtirken, yapımcı Göğebakan, Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile görüştüklerini ve projelerini son derece olgun karşıladığını söyledi. Göğebakan, sinema filmine yurtdışı kaynaklı pek çok şirketin ortaklık teklifinde bulunduğunu belirtirken, bütçenin 20 milyon dolara çıkmasını bekledikleri filmin geliriyle okul veya yurt yapılacağını kaydetti. Filmde cinayeti işlediği iddia edilen Cem G.'yi oynamak için 7 oyuncu adayı bulunduğunu, filmin çekimlerinin 100 gün içinde bitirileceğini ifade eden Göğebakan, 3 yönetmen adayından en güçlü isimin Demir Keskin olduğunu açıkladı.
BİZE ULAŞIN