250 polisle, Akif'in katilinin izi sürüldü

Adana'da bir kurşunla hayatını kaybeden 8 yaşındaki Akif'in vurulduğu bölgede 250 polis dedektörle kovan aradı. 9 mm'lik boş bir kovan bulundu

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 04.08.2009 ABONE OL
Adana'da ailesiyle birlikte piknik yaptığı sırada nereden geldiği belli olmayan kurşunun başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 8 yaşındaki Akif Can Yıldız'ın katilini belirlemek için 250 polis seferber oldu. Polisler, olayın meydana geldiği yerde boş kovan aradı. Özellikle ABD'deki film ve dizilerde rastlanılan görüntüler polisin, cinayeti çözme konusundaki kararlılığını da gösterdi. Adana Valisi İlhan Atış ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez'in, maganda kurşunuyla 20 gün önce ölen Akif Can'ın ailesine "Katilini bulacağız" sözünü vermesinin ardından polis ekipleri alarma geçti. Önceki gün Emniyet Müdür Yardımcısı Bayram Tekin önderliğinde çevik kuvvetten ve diğer birimlerden 250 polis, Akif Can Yıldız'ın yaşamını yitirdiği Adnan Menderes Bulvarı Seyhan Baraj Gölü piknik alanında toplandı. Polisler yaklaşık 30 dönümlük alana yayıldı ve didik didik boş kovan aradı.

ELAZIĞ'DAN TAKVİYE EKİP

Polislerin yanı sıra Elazığ'dan özel olarak getirtilen metal arama dedektörü de kullanıldı. Yaklaşık bir hafta Adana'da kalacak ekip, mermi kovanının suya düşme ihtimaline karşın özel bir dedektörlerle gölün içinde de arama yapacak. Yaklaşık 3 saat süren arama sonunda 1 adet 9 mm çapında boş kovan bulundu. Akif'in başına isabet eden kurşunun da 9 mm olması polisleri umutlandırdı. Boş kovan incelenmek üzere kriminal laboratuvarına götürüldü.

SU ALTI ARAMASI

Aramada 11 adet de boş pompalı tüfek kartuşu bulundu. Emniyet yetkilileri, magandanın olaydan sonra silahı göle atmış olabileceğini de belirterek, su altı polisi tarafından gölde de arama yapılacağını kaydetti. Maganda kurbanı çocuğun babası Akif Yıldız da, eşi oğluna iki aylık hamileyken elektrik çarpması sonucu ölmüştü.

BUGÜN NELER OLDU