Babadan vekillere mektup

Katliama kurban edilen Münevver'in acılı babası Süreyya Karabulut, Meclis'te bulunan bütün milletvekillerine mektup gönderip destek vermelerini istedi

Salı 04.08.2009
Güncelleme: Salı 04.08.2009
ABONE OL
Vahşice katledilen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, TBMM'de bulunan bütün milletvekillerine tek tek mektup göndererek destek istedi. Acılı baba, " Kınalı kuzum, kendini şeytana adamış kişi ve kişiler tarafından hunharca katledilmiştir" dedi. Karabulut, geçtiğimiz günlerde siyasetin mola verdiği günlerde Meclis'e gelmiş, ancak istediği kişileri bulamamıştı. İşin peşini bırakmayan Karabulut, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı danışmanları aracılığıyla bilgilendirdi. Karabulut, " Sayın Başbakan ve Sayın Baykal konuyu biliyorlar. Sayın Başbakan yakından takip ediyor" dedi. Karabulut'un TBMM'deki tüm milletvekiline gönderdiği mektupta yer alan satırlar şöyle:

ACIMIZ DERİNLEŞİYOR: Yaklaşık dört ay önce kızım, yavrum, kınalı kuzum Münevver Karabulut insan onurundan nasibini almamış, gözünü kan bürümüş, kendini şeytana adamış kişi ve kişiler tarafından hunharca katledilmiştir. Aradan uzunca sayılabilecek bir zaman geçmesine rağmen katillerin bulunamaması acımızı derinleştirerek büyütmektedir.

OCAĞIMIZA ATEŞ DÜŞTÜ: Bizim ocağımıza ateş düştü, canımız yandı, hayatımız karardı. Dileğimiz, feryadımız, canhıraş haykırışlarımızın amacı: başka Münevverlerin, toplum içinde serseri mayın gibi dolaşan caniler, kötü ruhlu insanlar tarafından yok edilmesini önlemek içindir.

YARDIM EDİN: Katillerin bulunması ve adalete teslim edilmesi konusunda siz sayın milletvekillerimizi, var olan hassasiyeti daha da büyütmek konusunda yardımcı olmaya davet ediyorum. Bu konu, artık sadece bizim değil, gençleri tehlikelerden korumak konusunda hassasiyet gösteren vicdan sahibi herkesin sorunudur.

SERSERİ MAYINLARA DİKKAT: Gençlerimizi toplum içinde "serseri mayın" gibi dolaşan kötü niyetli insanlar ve olanların yaratacağı tehlikelerden uzak tutmak için siz sayın milletvekillerinin desteği ve konuya göstereceği ilgi, her annebaba ve evlatları için altın değerindedir.

BAYKAL DA İNCELİYOR

Süreyya Karabulut, SABAH'a, "Sayın Başbakan'ın konuyu yakından takip ettiğini biliyorum. Deniz Baykal da öyle. Ben, Sayın Başbakan'dan İstanbul eski emniyet müdürü döneminde görev yapan ve cinayet günü olay yerinde olan polislerle ilgili müfettiş göndermesini istiyorum. Cinayet masasında o gün görev yapan insanlara müfettiş gönderilsin" dedi.