Bu görüşmeyi yapmak için sekiz gün yürüdü

Malatya'dan yola çıkan 68 yaşındaki Sami Dede, 8 gün yürüdü. Gül durumu öğrenince Kayseri'den aldırdığı konuğunu, Ankara'da ağırladı

Pazar 09.08.2009
Son Güncelleme: Pazar 09.08.2009
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisiyle görüşmek için Malatya'dan yürüyerek yola çıkan 68 yaşındaki Sami Karaaslan'ı, ikamet ettiği Dışişleri Konutu'nda ağırladı. Malatya'dan 30 Temmuz'da çıkan ve 8 günlük yürüyüşün ardından Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine ulaşan "ihtiyar delikanlı'', yolculuğu basından öğrenen Gül'ün talimatıyla bu ilçeden Ankara'ya araçla getirildi.

HACCA DA YÜRÜMÜŞ

Karaaslan'ı, Dışişleri Konutu'nda dün akşam ağırlayan Gül, yaşlı adamdan hikayesini anlatmasını istedi. Karaaslan'ın yürüyerek hacca gittiğini de öğrenen Gül'ün, "O ne büyük şey. Hacca gitmişsin yürüyerek'' sözleri üzerine Karaaslan da "Mekke'yi göz önüne alınca Malatya'dan Ankara 2 saat gibi sanki'' diye cevap verdi. Gül, Ankara'ya yürüme macerasıyla ilgili olarak da "Ben yürümene nasıl müsaade edeyim? Herkes, 'Cumhurbaşkanı'nda hiç mi vicdan yok' demez mi?'' dedi. Karaaslan, yolda karşılaştığı kişilerin Cumhurbaşkanı ile görüşmek için yürüdüğünü öğrendiklerinde selam yolladıklarını ifade etti. Gül de Karaaslan'dan Malatyalılara selamlarını götürmesini istedi.