Halis Ağa, 17'lik eşiyle kiralık minibüse bindi

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazar 09.08.2009 ABONE OL

İŞADAMI Halis Toprak TMSF'nin tüm mallarına el koyduğunu Adapazarı'ndaki fabrikasının tesislerinde öğrendi. TMSF avukatları, polisle birlikte Arifiye ilçesi TEM otoyolu kenarında bulunan Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. tesislerine geldi. Görevliler tesislere ve Halis Toprak'a ait olduğu öğrenilen Toyota marka cipe el koydu. Hafta sonunu geçirmek için 17 yaşındaki yeni eşi Nazlıcan Toprak ve kayınvalidesi Şehrinaz Tağızade ile tesislerin bahçesindeki villada bulunan Halis Toprak, TMSF görevlilerini görünce şok yaşadı. Görevliler tesiste işlemlerini yaparken, Halis Toprak da villanın kapısında bir sandalyeye oturarak şaşkın gözlerle çevresini izleyerek karara tepki gösterdi.

TMSF AVUKATIYLA TARTIŞMA

Cipine el konulduğu için villadan ayrılamayan Toprak'ın, personelin ayarladığı şirket aracına binmesine de izin verilmedi. TMSF görevlisi, tesislere ve holdinge ait tüm araçlara el konulduğunu belirterek, "Aracın parasını holdingden değil, cebinizden ödeyin" dedi. Bu sözlere sinirlenen Toprak, "Ben de kebap söyledim, onları afiyetle yiyin" dedi. Görevli ise "İkramları geri gönderdik" cevabını verdi. Fabrikanın servis hizmetlerinde kullanılan araçlar araştırıldı ve sonunda Adapazarı'ndan 54 TE 516 plakalı minibüs getirildi. TMSF avukatı Özlem Şengelen, bu aracın da ailenin fabrikasına servis verdiği için kullanamayacaklarını söyledi. Bir dizi telefon görüşmesinin ardından avukat, minibüsü ücreti ödemesi koşuluyla Halis Toprak'a verebileceğini anlattı. Toprak, bunun üzerine avukat Şengelen'e, "Başka bir emriniz var mı? Dediğiniz her şeyi yapıyorum. Sen işini yapıyorsun. Keşke herkes senin gibi olsa. Benim bir personelim senin gibi olsa bunlar başıma gelmezdi " şeklinde yorumlar yaptı. İzin çıkması üzerine el konulan cipteki özel eşya ve Adapazarı'nda yemek üzere hazırlanan kebaplar minibüse aktarıldı. Adapazarı'na hafta sonunu geçirmek için geldiklerini belirten Halis Toprak, "Adapazarı'nda kalıp kebap yiyecektik. Bunun için gelmiştik ama yiyemedik. Bıraktık kebabı gidiyoruz. Bizim aile başka kimse yok" dedi.

KOŞARAK MİNİBÜSE
Halis Toprak kiralanan minibüse binmesi için eşi ve kayınvalidesini de çağırdı. Genç eşi Nazlıcan ve annesi koşarak minibüse bindi. Toprak'ın kayınvalidesi, basın mensuplarının kamerasına da vurdu.

BUGÜN NELER OLDU