Yeğenlerini kurtardı ama kendi kurtulamadı!

Zonguldak'ta denizde yüzerken boğulma tehlikesi geçiren 2 yeğenini kurtarmak için suya atlayan 2 kişiden biri boğulurken, diğeri ise bir vatandaş tarafından kurtarıldı.Türkali köyü çıkışında bulunan Küçükağız mevkiinde denize giren 11 yaşındaki 2 çocuk, dalgalar nedeniyle boğulma tehlikesi yaşadı. Bunu gören amca Mustafa Yıldırım ve diğer yeğeni Osman Demir, denize atlayarak dalgalarla boğuşan çocukları kurtardı.

Ancak azgın dalgalar arasında kalan amca ve yeğeninden dalgaların kıyıya yaklaştırdığı Osman Demir, sahilde bulunan Cihan Altındağ tarafından kurtarıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen Sahil Güvenlik Botu'na bindirilen Demir, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Osman Demir'i kurtaran Cihan Altındağ, "Şamyel, yada bot diye bağırıyorlardı. Ben 200 metreden şamyelle denize atlayarak, boğulma tehlikesi geçiren Cihan'a yaklaştım. Aşırı dalga vardı, bizde sürüklenmeye başladık. Gelen botun yardımıyla güçlükle dışarı çıkardık. Ama diğerine uzaktık. O kayalıklara kadar sürüklendi" diye konuştu.

Yaklaşık 250 metre ileriye sürüklenen Mustafa Yıldırım ise uzun uğraşlar sonucu denizden karaya çıkarılabildi. Karadaki yeğenleri ve arkadaşları tarafından Mustafa Yıldırım'ın cansız bedeni bir süre sahilde bekledi. 112 ambulansının geldiği olay yerinde, görevliler, kayalıklar nedeniyle güçlükle sahile inebildi. Burada sağlık görevlileri ve arkadaşları yaklaşık 30 dakika boyunca Mustafa Yıldırım'ı yeniden hayata döndürmeye çalıştı.

Yapılan suni teneffüs ve ilk müdahalelere rağmen Yıldırım, kurtarılamadı. Yakınları, Yıldırım'ın başında gözyaşlarına boğuldu. Boğulma tehlikesi atlatan ve ismi öğrenilemeyen Yıldırım'ın 2 yeğeni ise, tedavilerinin ardından ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Kent merkezinde esnaflık yapan Mustafa Yıldırım'ın 12 Katlı İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğü öğrenildi.

BİZE ULAŞIN