Uyuyan kocasını satırla öldürdü

Cuma 14.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 14.08.2009 15:27
ABONE OL
Kayseri'de bir kadın uyuyan kocasının başına satırla vurarak öldürdü.Edinilen bilgiye göre, Mimarsinan Mahallesi Tarsus Sokakta oturan Selver P (47), şiddetli geçimsizlikleri bulunduğu iddia edilen kocası Dede P'nin (41) uyuduğu sırada başına satırla vurarak ölümüne sebep oldu.

İddiaya göre, akraba evliliği yaptığı eşi Dede P. ile geçim sıkıntısı nedeniyle sık sık kavga eden Selver P, akşam yemeğinden sonra yine tartışmaya girdi. Eşinin oturdukları evlerini satmak istemesine karşı çıkan Selver P, "Bu ev çocuklarımın hayat garantisi, sana sattırmam" diyerek karşı çıktı. Tartışma sırasında eşini döven Dede P, bir süre sonra uykuya daldı.

ÇOCUKLARINI ÖPÜP KOCASINI ÖLDÜRDÜ

İddiaya göre kocasının uymasını bekleyen Selver P, 2 çocuğunu öptükten sonra mutfaktan aldığı satırla kafasına vurdu. Peş peşe indirdiği 14 satır darbesiyle Dede P'nin boynu koptu. Koca olay yerinde hayatını kaybederken zanlı eş 155'i arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri Selver P'yi gözaltına aldı.

İŞKENCE YAPIYORDU


Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesince suçunu itiraf eden Selver P, "Evlendiğimiz günden beri beni dövüyor, işkence yapıyordu. Çocuklarımızın hatırına yaptıklarına katlandım. Ama son bir yılda bu işkenceler daha da arttı. Olay günü mutfaktan aldığım satırla vurup öldürdüm" diye ifade verdiği öğrenildi. Sorgusu tamamlanan Selver P tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÇOCUKLAR KORUMA ALTINDA


Eşini evlerini satma fikrinden vazgeçirmek için her yolu deneyen Selver P'nin, muhtarlığa müracaat edip "müşterek edinilmiş mal" beyanında bulunduğu öğrenildi. Babaları ölen anneleri cezaevine giden çocuklarsa İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edilerek koruma altına alındı.