Atalay STK temsilcileri ile görüştü

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 15.08.2009 14:07 ABONE OL
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''demokratik açılım'' çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Rixos Otel'deki yemeğe, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş ile 20 sivil toplum örgütünden 41 kişi katıldı.

Yemeğe katılan kurum ve temsilcileri şöyle:

''SETA Vakfından Taha Özhan, Yılmaz Ensaroğlu, Hatem Ete, USAK'tan Doç. Dr. Sedat Laçiner, Doç. Dr. Kamer Kasım, Dr. Turgut Demirtepe, Dr. Havva Kök, TEPAV'dan Prof. Dr. Güven Sak ve Ömer Fazloğlu, Liberal Düşünce Topluluğundan Bican Şahin ve Dr. Vahap Coşkun, Türkiye Yazarlar Birliği Derneğinden Başkan Yardımcısı Celil Güngör, Genel Sekreter Osman Özbahçe ve yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Mustafa Acar ile Memiş Okuyucu, Türkiye Yazarlar Birliği Vakfından Mütevelli Heyeti Üyesi Muhsin Mete ve Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ahmet Fidan, Birlik Vakfı Mütevelli Heyetinden Mehmet Alacacı ve Hüseyin Coşkun, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfından Yönetim Kurulu Başkanı Necati Ceylan, Başkan Yardımcısı Bayram Babacan ve Genel Sekreter Ayhan Ogan, Ekonomi ve Sosyal Araştırmalar Derneğinden Genel Sekreter Murat Sofuoğlu ve Yusuf Ergen, Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezinden Başkan Atilla Sandıklı ve Başkan Yardımcısı Mehmet Sadi Bilgiç, Mülkiyeliler Birliği Derneği Vakıf Başkanı Ali Çolak, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Helsinki Yurttaşlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Belge, İnsan Hakları Derneğinden Genel Başkan Öztürk Türkdoğan ve Genel Sekreter Sevim Salihoğlu, MAZLUM-DER'den Başkan Ahmet Faruk Ünsal ve Başkan Yardımcısı Gülden Sönmez, İnsan Hakları Ortak Platformundan Genel Koordinatör Feray Salman ve Ezgi Koman, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Genel Merkezinden Başkan Prof. Dr. Şebnem Fincancı ve Genel Sekreter Dr. Metin Bakkalcı, KADER Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gülbahar, Diyarbakır Demokrasi Platformundan Ali Öncü, KA-MER Vakıf Başkanı Nebahat Akkoç ile Uluslararası Af Örgütünden Sema Alpan.''
Bu arada, yemeğin başlamasından önce Türkiye Gençlik Birliğine üye bir grup, Rixos Otelinin arka kapısında toplanarak, ''demokratik açılım'' çalışmaları aleyhinde sloganlar attı.