İlhan Selçuk yoğun bakımda

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nde yoğun izlemeye alınan Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk'un, "beyin damarından birinde yaşanan tıkanma sonucu, sol tarafında kısmi bir felç oluştuğu" bildirildi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Cumartesi 15.08.2009 10:01 ABONE OL
Cumhuriyet Gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk'un Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakıma tedavisi sürüyor. Hastaneye gelen İlhan Selçuk'un arkadaşı Nöroloji Profesörü Coşkun Demir, Selçuk'un durumu ile ilgili bilgi verdi. Prof. Dr. Coşkun, "Beyin damarında bir tıkanma olmuş. Sol tarafında bir felç dumuru var. Konuşma bozukluğu düzeldi, espriler yapıyor" şeklinde konuştu.

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız da, Selçuk'un sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Yıldız, "Dün akşam saat 21.30 sıralarında rahatsızlandı. Konuşma problemi nedeniyle eve çağrılan ambulansla hastaneye götürüldü. O sırada kendisini daha önce ameliyat eden doktorlar da hastanedeydi. Bir kan pıhtısı beynine gitmiş. Bilinci açık, konuşabiliyor. Hayati tehlikesi yok, durumu iyiye gidiyor. Sağlık durumu yarın akşama kadar netlik kazanacak" dedi.

Bu arada, İlhan Selçuk'un rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması büyük üzüntü yarattı. Siyasiler başta olmak üzere, meslektaşları, yazarlar ve okurları Cumhuriyet Gazetesi ile Selçuk'un tedavi gördüğü Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'ne akın etti. Selçuk'un sevenleri ve okurları hastane önünde bekleyişi sürdürüyor. Bu arada İlhan Selçuk'a yoğun biçimde geçmiş olsun mesajı da geldi.