Şehit gözyaşları içinde uğurlandı

Dün terör örgütü PKK lehine yapılan yasadışı gösterilerde kalbinden bıçaklanarak şehit olan polis memuru Ferdi Özkan için Adana Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Şehidin yakınları "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Tören alanına gelen şehidin annesi Hatice, babası Muhittin Özkan, ablası ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Adana Valisi İlhan Atış, şehidin ailesinin yanına giderek taziyede bulundu.

Şehit cenazesinin tören alanına getirilmesiyle şehidin yakınları fenalık geçirdi. Saygı duruşunda bulunulduğu sırada anne daha fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi. Anne Hatice Özkan, "Ordumuz sağ olsun, milletimiz sağ olsun" diyerek gözyaşı döktü. Baba Muhittin Özkan ise, "Bende emekli polisim. Vatan sağ olsun. Beni de götürsünler. Başka oğlum olsa onu da vatan için veririm. Torunumu vereceğim. Çocukken hep polis olmak istemiştir. Üniversiteyi kazandı gitmedi" diye konuştu.

Törende şehidin tabutunu öpen Vali İlhan Atış, "Uğrunda öldüğün değerleri sonsuza dek koruyarak, hukuk devleti ilkeleri içerisinde vatanımızı üniter yapı içerisinde sonsuza dek yaşatacağımızı sana söz veriyoruz. Kardeşliğimize sıkılan hiçbir kurşuna taviz vermeden senin gibi dimdik, ayakta bu ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarıp, kardeşliğimizi sonsuza dek yaşatacağız" dedi.

Okunan duaların ardından şehit polisin naşı, cenaze aracına konuldu. Şehidin cenazesi Kozan ilçesine bağlı Yüksekören Köyü'nde öğle namazına müteakip toprağa verilecek.
Törene Vali Atış'ın yanı sıra mülki ve askeri erkan katıldı. 4 yıl önce polis memuru olarak emekli olan babası Muhittin Özkan'dan görevi devralan şehit polis Ferdi Özkan'ın görevinin 3. yılında şehit oldu.

BİZE ULAŞIN