Kan davası çatışması: 4 ölü

Şanlıurfa'da kan davalı iki aile arasında çıkan ve uzun namlulu silahların kullanıldığı çatışmada 3'ü kardeş 4 kişi hayatını yitirdi

Şanlıurfa'nın Büyük Alanlı köyünde meydana gelen çatışmada bölgedeki üzüm bağları kan gölüne döndü. Aralarında kan davası bulunan ve sürekli gerginlik yaşayan Akkuş ile Durmuş ailelerinin fertleri, köyün 2 kilometre dışındaki üzüm bağlarında karşılaştı. Otomobille üzüm bağlarına gelen Mustafa, Halit ve Necmettin Durmuş kardeşler ile Zeki Akkuş ve beraberindeki yakınları arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine silahlar çekildi. Uzun namlulu silahların da kullanıldığı kavgada Durmuş kardeşler ile Zeki Akkuş öldü. Silah seslerini duyanların ihbarıyla olay yerine jandarma ekipleri geldi. Cenazeler savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Tıp Fakültesi Hastanesi morguna götürüldü.

CİNAYET ZANLISIYMIŞ
Çatışmada ölen Zeki Akkuş'un, 13 yıl önce işlenen ve kan davasını başlatan Müslüm Akdağ, kardeşi Memduh Akdağ ve yeğenleri Hasan Akdağ cinayetinin de zanlısı olduğu ortaya çıktı. Akkuş'un gözaltına alındığı 9 ay cezaevinde yattıktan sonra delil yetersizliğinden serbest bırakıldığı öğrenildi. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan da köye gelerek hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

BİZE ULAŞIN