Karısını boşandığı gün öldürdü

KAYSERİ'de 31 yaşındaki Hayrettin Metin, boşandığı gün yeniden barışma istediğini reddeden 2 çocuk annesi eski eşini 21 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Olay Uğurevler Mahallesi 279'uncu sokakta meydana geldi. İddiaya göre, Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'nde yaşayan ve 10 yıllık evli olan Metin çifti, şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süredir ayrı yaşıyordu ve boşanma davaları da sürüyordu. Önceki gün boşanma davalarının son celsesine giren çift, mahkeme kararıyla boşandı. Bunun üzerine adliyeden çıkan Nimet Metin, Kayseri'de yaşayan akrabalarının evine gitti. Eski eşiyle son kez konuşmak ve barışmaya ikna etmek isteyen Hayrettin Metin de birkaç saat sonra genç kadının bulunduğu eve gitti. Eski karısıyla konuşmak istediğini söyleyerek eve giren Metin, "Yaptıklarımdan pişmanım, gel bir kez daha deneyelim. Çocuklarımız ortada kalmasın" diyerek barışmak istediğini söyledi.

EV SAHİBİ GİTTİ, CİNAYET İŞLEDİ


Bu sırada, çiftin rahat konuşabilmesi için ev sahibi Ş.B. de komşuya gitti. Bir süre sonra evden gelen çığlık sesleri üzerine yalnız bıraktığı çiftin yanına dönen ev sahibi içeri girmek istediğinde açık bıraktığı kapının kilitli olduğunu anladı. Kapıyı kırıp içeri giren ev sahibi, genç kadını kanlar içinde, boşandığı kocasını ise elinde kanlı bıçakla buldu. "Yaklaşırsanız sizi de keserim" tehdidinde bulunan Metin, suç aleti kanlı ekmek bıçağını atıp olay yerinden uzaklaştı. Olay yerine gelen polis ekipleri, Hayrettin Metin'i kaçmaya çalışırken 400 metre uzakta yakaladı. Eve gelen 112 görevlilerinin müdahale ettiği genç kadınınsa olay yerinde öldüğü belirlendi. Eski eş kurbanı kadının vücudunda 21 bıçak darbesi tespit edildi.


BİZE ULAŞIN