Hayyam Garipoğlu dahil 12 kişi Emniyet'te

Öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu'nun amcası, kardeşi ve dedesinin de aralarında bulunduğu 12 kişi Emniyet'e çağrıldı. Garipoğlu ailesine, Cem Garipoğlu'nun nerede olduğu ve maddi destek sağlayıp sağlamadıklarının sorulduğu belirtildi.

Cem Garipoğlu'nun amcası işadamı Hayyam Garipoğlu, kardeşi Levent Garipoğlu ve dedesi Kasım Garipoğlu ile kuzenleri ve hizmetçiler dahil toplam 12 kişi cinayete ilişkin ifadesine başvurulmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne çağırıldı.

Öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu'nun amcası, kardeşi ve dedesinin de aralarında bulunduğu 12 kişinin ifadesi alındı.

EMNİYETTEN AYRILDILAR


İfadeleri alınan 12 kişi de emniyetten ayrıldı.Levent Garipoğlu ve Hayyam Garipoğlu dışındaki 10 kişi daha önce serbest bırakılmıştı.

SORGUYA BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ DE KATILDI

Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü'nde devam eden ifade alma işleminde İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen ve Ankara'dan gelen müfettişlerin de bulunduğu öğrenildi.

Aralarında Hayyam Gariboğlu'nun da bulunduğu 12 kişinin ifadesinin alınması bizzat müfettişler kontrolünde gerçekleştirildi. Öte yandan, Münevver Karabulut cinayetinde bugüne kadar çalışan polisler hakkında da soruşturma açıldığı ve müfettişlerin bu konuda da çalışma yapacağı iddia edildi.

İFADELERİ ALINANLARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu ile ağabeyi Levent Garipoğlu'nun sorguları sürüyor.

Soruşturma kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 12 kişinin ise isimleri netleşti.

İfadelerinin ardından emniyetten ayrılanların Cem Garipoğlu'nun dedesi Kasım Garipoğlu, babaannesi Sakine Garipoğlu, teyzesi Handan Güleç ve eniştesi Selçuk Güleç, kuzenleri Sakine Güleç, Emine Başar, Fatma Başar, Fulya Gariopğlu ve Fatih Garipoğlu ile Hayyam Garipoğlu'nun hizmetçisi Besra Aliban olduğu öğrenildi.


BİZE ULAŞIN