Şehitlere hazin tören

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde el bombasının patlaması sonucu şehit olan askerler için Elazığ Asker Hastanesinde tören düzenlendi.

Karakoçan ilçesi Koçyiğitler köyü Düztepe mevkisinde yürütülen iç güvenlik operasyonu sırasında mevzide el bombasının kazayla patlaması sonucu şehit olan Piyade Er Mesut Bulut, Piyade Çavuş İbrahim Yaman, Piyade Onbaşı İbrahim Öztürk ve Piyade Onbaşı Ali Osman Altın'ın cenazeleri hastane bahçesinde katafalta konuldu.

Şehit askerlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından Müftü Ömer Kocaoğul, dua etti.
Şehit askerlerin cenazeleri daha sonra askeri uçakla memleketlerine gönderildi.

Törene Vali Muammer Erol, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, AK Parti Elazığ milletvekilleri Tahir Öztürk ve Faruk Septioğlu, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Eyüp Kaptan, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ile askeri ve sivil erkan katıldı.

Elazığ'ın Karakoçan Koçyigitler karakolunda el bombasının patlaması sonucu şehit olan Piyade Er Mesut Bulut, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.

Şehidin cenazesi, sabah saatlerinde Gaziantep'e getirildi. Şehit için Gaziantep'in Araban ilçesinde tören düzenlendi. Araban Hükümet Konağı'ndaki tören öncesi şehit ailesi ve akrabaları ağıt yaktı. Anne Mevlide Bulut, Kürtçe ağıtla oğluna olan özlemine dile getirdi. Şehidin tabutunun tören yerine getirildiğini gören anne Bulut, baygınlık geçirdi. Acılı anneyi bayan askerler teselli etmeye çalıştı. Bulut ailesi tabuta sarılmak istedi. Oğlunun şahadet haberini aldığı andan beri ağlayan baba Sinan Bulut ayakta durmakta zorluk çekti. Sinan Bulut'u askerler teselli etmeye çalıştı. Sinan Bulut, askerlerin nezaretinde oğlunun tabutuna sarılarak ağladı. Oğlunun fotoğrafını öpen Sinan Bulut, askerler tarafından tabuttan uzaklaştırıldı. Cenaze namazının ardından şehidin cenazesi Körhacıobası köyü mezarlığında toprağa verildi.

Araban Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törene, şehit Mesut Bulut'un ailesi ve yakınları ile Gaziantep Vali Vekili İbrahim Yurdakul, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Öztürk, Araban Kaymakamı Orhan Balcı ve Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BİZE ULAŞIN