4 bilgisayar incelemeye alındı

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında dün ifadelerine başvurulan 12 kişinin evinden alınan 4 bilgisayar inceleniyor.

Alınan bilgiye göre, katil zanlısı olarak aranan C.G'nin aile üyeleri ve çalışanlarından oluşan 12 kişinin, dün İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde ifadelerine başvurulmasının ardından, bu kişilerin evlerinden alınan 4 bilgisayar da incelemeye alındı.

Bilişim Suçları Büro Amirliği tarafından incelenen bilgisayarlarda, C.G'nin internet üzerinden aile yakınlarıyla bağlantı kurup kurmadığı yönünde deliller arandığı öğrenildi.

BABA KARABULUT'TAN GARİPOĞLU'NA ÇAĞRI

Öte yandan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, "Hayyam Garipoğlu şerefli bir insansa yeğenini getirir adalete teslim eder. Yargıya güveniyorum." şeklinde konuştu.

Cinayete kurban giden Münevver Karabulut'un ailesi ifade vermek üzere Vatan caddesindeki Emniyet Müdürlüğüne geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlere ifade vermek için gelen Süreyya Karabulut ve Nagihan Karabulut avukatlarıyla birlikte Emniyet Müdürlüğü A Blok 5. kata çıktı. Burada bilgilerine başvurulan Karabulut çifti emniyet çıkışında basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Baba Karabulut, katil zanlısı C.G.'nin amcası Hayyam Garipoğlu'na bir çağrıda bulundu. Karabulut, "Hayyam Garipoğlu şerefli bir insansa yeğenini getirir adalete teslim eder. Yargıya güveniyorum" dedi. Karabulut, gerekli bilgileri müfettişlere anlattıklarını, bundan sonrasının yargının işi olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN