Münevver cinayetinde ihbar mektubu

Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı C.G.'nin ailesiyle görüştüğü şeklinde bir mektubun savcılığa gönderilmesi nedeniyle Gariboğlu ailesinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Etiler'de bir çöp konteynırında başı vücudundan ayrılmış olarak cesedi bulunan Münevver Karabulut'un öldürülmesi ile ilgili zanlı C.G:'nin yakalanması için polis, her ihtimali değerlendiriyor. Daha önce çeşitli yerlerde görüldüğü şeklinde ihbarları değerlendirerek seferber olan polis, C.G.'ye ulaşamamıştı. Dün sabah erken saatlerde ise Asayiş Şube Müdürlüğü'nde hareketli saatler yaşanmıştı.

Gariboğlu ailesinden başta Hayyam Garipoğlu olmak üzere 12 kişinin Emniyet Müdürlüğü'nde bilgisine başvuruldu. Edinilen bilgilere göre Cumhuriyet Savcılığına gönderilen bir ihbar mektubunda C.G.'nin, ailesi ile görüştüğü iddia edildi. İhbar mektubundan sonra Savcı, ailesinin C.G. ile ilgili bilgisine başvurulması yolunda Emniyet Müdürlüğü'ne talimat verdi. Bunun üzerine dün sabah saat 06.30 sıralarında C.G.'nin dedesi Kasım Gariboğlu, amcası Hayyam Gariboğlu ile halası Handan Güleç'in evine operasyon düzenlendi. Elektronik iletişim cihazlarının arandığı operasyonda 4 bilgisayara el konulduğu, C.G. ile görüşme yapılıp yapılmadığına ilişkin bilgisayarlar üzerinde inceleme yapıldığı öğrenildi.

Üç eve yapılan baskında zanlı C.G.'nin dedesi Kasım Gariboğlu, babannesi Sakine Gariboğlu, amcası Hayyam Gariboğlu ile eşi Emine Başar ve kayınvalidesi Fatma Başar, ağabeyi Levent Gariboğlu, kuzenleri Selçuk Güleç, Handan Güleç, Sakine Güleç, Fulya Gariboğlu ve Fatih Gariboğlu ile hizmetçi Besra Alivan, bilgisine başvurulmak üzerere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Polis, Gariboğlu ailesine C.G. ile ilgili bilgilerini ve kendisiyle görüşüp görüşmediklerini sordu. Birbirine yakın ifadeler verdiği iddia edinilen aile bireylerinin ise C.G.'nin böyle bir cinayeti işleyeceğine hiç ihtimal vermediklerini, olaydan sonra C.G. ile hiç görüşmediklerini söyledikleri öğrenildi. "Görüşsek söylerdik" diyen ailenin, bu olayla ilgili zaten çok zarar gördüklerini, yakalanmasını ve olayın aydınlığa kavuşmasını herkesten çok kendilerinin arzu ettiğini söyledikleri öne sürüldü.

Gözaltı işlemi uygulanmayan aile bireyleri tek tek Asayiş Şube Müdürlüğü'nden ayrılırken dışarı en son çıkan Hayyam Gariboğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayın üzerine anlamlı şekilde çok gidildiğini söylemişti. Hayyam Gariboğlu'nun, emniyette verdiği ifadesinde de ticari ilişki içerisinde olduğu kişiler tarafından basın, polis ve savcılığın etki altına alındığını iddia ettiği öğrenildi.

El konulan bilgisayarlarla ilgili teknik incelemenin devam ettiği, çıkacak sonuçta, ihbarın doğru olması halinde ailenin C.G. ile yaptığı görüşmelere ilişkin bilgisayar kayıtlarının bulunabileceği, bu kayıtlardan da C.G.'nin adresinin tesbit edilebileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN