Orduluları utandıran dayak

  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 19.08.2009 16:49 ABONE OL
Ordu'da biri kadın iki İngiliz'in, bisikletlerine çarpan traktördeki köylüler tarafından darp edildi.

Edinilen bilgiye göre, bisikletleriyle birlikte İngiltere'den uçakla Hindistan'a giden Diana Judith Pinkett (38) ile Adrian Smith (40), yaklaşık 5 bin kilometrelik yol kat ederek, Hindistan, Afganistan, Pakistan, İran ve Ağrı Doğubeyazıt'tan Türkiye'ye giriş yaptı.

Türkiye üzerinden Avrupa ve İngiltere'ye geçmek isteyen turistler, Ağrı üzerinden de Karadeniz Bölgesi'ne geldiler. Ordu'nun Ulubey ilçesi Sayacabaşı Kadıncık köyünde pedal çevirdikleri sırada içinde 1'i çocuk, 3'ü kadın 5 kişinin bulunduğu traktör, bisikletli turistleri sollayarak direksiyonu önlerine kırdı.

Bu sırada traktörün arka lastiği Adrian Smith'in bisikletine çarptı. Smith düşerken, İngiliz turistler köylülere tepki gösterdi. Bunun üzerine köylüler traktörden inerek kendilerine bağıran İngiliz turistlere tekme, tokat, odunlarla saldırdı. İki turisti yaralı bırakan köylüler, daha sonra olay yerinden uzaklaştı. Yoldan geçenler tarafından 112 Acil Servis'e haber vermesiyle birlikte Ulubey Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 2 İngiliz turist, tedavi altına alındı. Jandarma yaptığı soruşturma sonunda, Ergin U. (32) ve oğlu E.U.'yu (17) gözaltına aldı. Diana Judith Pinkett'in vücudunda darp izleri ve Adrian Smith'in sağ elinde kırık, kafasında darp ve kesi izi tespit edildi. Kendilerini darp eden köylülerden şikayetçi olan 2 İngiliz turist, "Tatsız bir olaydı. Bunu Türkiye'ye mal etmiyoruz. Yola çıkarken bu tür olaylarla karşılaşacağımızı tahmin ediyorduk" dedi.

Bu arada, Ulubeyliler de olaydan üzüntü duyduklarını belirterek, "Böyle bir olayın Ulubey'de olması bizi derinden üzdü. Bunu yapanları kınıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU