Cem'in anneannesi: Ölse daha iyiydi

Cuma 21.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 21.08.2009 18:21
ABONE OL
Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı olduğu iddiasıyla aranan Cem Garipoğlu'nun 6 yakın akrabası, ifadelerine başvurulmak için emniyete geldi.

Edinilen bilgiye göre; Cem Garipoğlu'nun iki dayısı, anneannesi, amcası, amcasının eşi ve teyzesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne geldi. Garipoğlu'nun yakınlarının İçişleri Bakanlığı müfettişleri ile görüşme yaptığı öğrenildi.

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifadelerine başvurulan katil zanlısı C.G'nin 6 yakınından 4'ü emniyetten ayrıldı.

CEM GARİPOĞLU'NUN ANNEANNESİ: "KORKTU BELKİ O YÜZDEN ORTAYA ÇIKMIYOR"

Öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı olduğu iddiası ile aranan Cem Garipoğlu'nun anneannesi Saadet Erol ifadesinin ardından emniyetten ayrıldı. Medyanın torununu korkuttuğunu öne süren Erol, "Korktu, belki o yüzden ortaya çıkmıyor" dedi.

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında katil zanlısı olduğu iddiası ile aranan Cem Garipoğlu'nun anneannesi Saadet Erol, dayıları Sedat Erol ve Serhat Erol, teyzesi Lütfiye Pınar, amcası Nizam Garipoğlu ile eşi Tijen Garipoğlu Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. İfadesi tamlanan şahıslar şubeden ayrılırken, Cem Garipoğlu'nun anneannesi Saadet Erol basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Polislerin sabah evlerine geldiğini aktaran Erol, "Torununum
bilgisayarını aldılar. İfade verdik. Cem öyle bir çocuk değildi, çok farklı bir çocuktu. Böyle bir şey nasıl oldu bilmiyoruz" dedi.

"Neden böyle bir şey yaptı?" sorusuna ise Erol, "Cem öyle bir şey yapmaz" diye yanıt verdi.
Cem Garipoğlu'nun ortaya çıkmamasından dolayı basını suçlayan Saadet Erol, "Sizler çocuğu korkuttunuz. Medya üstüne geldiği için korktu. Korktu belki o yüzden ortaya çıkmıyor. Bizim çocuğumuz ölse daha iyiydi. Kim isterdi böyle bir şeyi" dedi.

Saadet Erol, Cem Garipoğlu'nun terörist başı Abdullah Öcalan'dan bile daha fazla konuşulduğunu belirterek, eleştiride bulundu. Erol açıklamalarının ardından şubeden ayrıldı.

ZANLI C.G'NİN AĞABEYİ L.G İFADESİNE BAŞVURULMASININ ARDINDAN EMNİYETTEN AYRILDI

Münevver Karabulut'un öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan zanlı C.G'nin ağabeyi L.G, emniyetten ayrıldı.

Gözaltına alınmadığı bildirilen L.G'nin, Gayrettepe'deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde, soruşturma çerçevesinde ifadesi alındı.

Zanlı C.G'nin ağabeyi L.G, ifade alma işleminin tamamlanmasının ardından emniyetten ayrıldı.