İşadamı cinayetinde kan donduran detaylar

Cesedi 5 yıl sonra bulunan işadamı Özden'in ilaçla uyutulduğu ve kendi silahıyla başından vurulduğu belirlendi. Zanlılar cesedi parçalara ayırarak bir kısmını denize attıklarını itiraf etti

İzmir'de 5 yıldır kayıp olan işadamı Sezai Rahmi Özden'in cinayet zanlılarının ifadeleri tüyler ürpertti. Say Metal ve Özden Demir Çelik Fabrikalarının sahibi Özden'i öldürdüğü belirtilen 12 kişilik suç çetesinden M.E., H.K., İ.E., E.E., B.A., E.Y., S.Y., E.K., A.A., G.M.B. ve H.Z. dün adliyeye sevk edildi. Hasta olan T.T.'nin ise hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. Tamamlanan sorgularla Özden'in öldürülmesiyle ilgili kanı donduran ayrıntılar da ortaya çıktı. İşadamı Özden'in, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde avukat T.T. ve fabrikasının genel müdürü ile yemek yerken içeceğine uyku hapı atılarak kaçırıldığı ortaya çıktı. Çetenin, uyutarak Bursa'ya götürdükleri işadamına, dikkati Evcil'e çekmek için 'Erol Evcil'in fabrikadaki hisselerini devretmesi için baskı yaptığına dair' suç duyurusunda bulunmaya zorladığı, kabul etmeyince de kendi tabancasıyla başından vurarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Zanlıların 5 saat süren yolculukla İzmir'e taşıdıkları cesedi, Gaziemir Beyazevler'deki ormanlık alanda parçalara ayırdıkları, kestikleri baş ve kolları alçıyla kaplandıktan sonra Gümüldür'de denize attıkları gövdeyi ise gömdükleri öğrenildi. Çete üyelerinin cesedi taşıdıkları otomobili ise Uşak'ta yaktığı, bir vatandaşın parmağını keserek otomobilde bu vatandaşa ait parmak izi bıraktığı da ortaya çıktı. İzmir'de son bir ay içinde 5 cinayeti çözen Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, hiç bir suçlunun yaptığının yanına kar kalmayacağını söyledi.

FAİLİ MEÇHULLER SIRADA
Özden cinayetinin çözülmesini değerlendiren Yılmaz, Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Türkal, Şube Müdürü Mustafa Çil ve ekiplerinin yaptığı çalışmayla cinayetin detaylarının ortaya çıkarıldığını belirterek, "İzmir'de girilmeyen sokak kalmayacak. Diğer faili meçhul cinayetler de masaya yatırılacak" diye konuştu.

Deniz polisi arama başlattı

İŞADAMI Özden cinayetinin 11 zanlısı dün tamamlanan sorgularının ardından mahkemeye sevkedildi. Verilen ifadeler doğrultusunda işadamının cesedinin bir parçasına ulaşılırken, deniz polisi alçılanarak denize atıldığı öğrenilen cesede ait baş ve kolları bulmak için arama başlattı.

BİZE ULAŞIN