Vatandaş ne diyor?

Sultan Atlı (46): "Eşim yok. 2 çocuğumla kalıyorum. Ama işsizlik nedeniyle geçim sıkıntısı çekiyorum. Ofis'te oturmama rağmen ihtiyaç duyduğum için buraya gelerek iftarımı açtım. İftar çadırı olmasa Ramazan çok zor geçecekti."
Yusuf Anuştekin (59): "Gayriresmi imamlık yapıyorum. Ramazan çadırının kurulacağını öğrenince buraya geldim ve iftarımı din kardeşlerimle birlikte açmak istedim. Ramazan çadırları Müslümanların bir arada olmasını sağlaması nedeniyle bence çok önemli." nMustafa Altaş (48): "Dicle ilçesine bağlı Altaş köyünden hastalığım nedeniyle Diyarbakır'a hastaneye geldim. Böbreklerimden rahatsızım. Hastanede işim bitmeyince gece burada kalmak zorundaydım. Hastanenin karşısında Ramazan çadırının kurulduğunu görünce gelip burada iftarımı açmak istedim. Hasta ve yolda kalanlar için çok iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum."
Sabri Günbal(46): "Geçimimi çekirdek satarak sağlıyorum. Bu nedenle de oruca rağmen geç saatlere kadar çalışmak zorundayım. İşten fırsat bulup eve gidemedim. Bu nedenle de orucumu bu iftar çadırında açtım. Yemekler gerçekten güzel ve doyurucu. Ramazan süresince bu çadırlarda iftarımı açacağım."
BİZE ULAŞIN