RTÜK, TRT adaylarını belirledi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), hukuk alanında boşalan TRT Yönetim Kurulu üyeliği için Hukuk alanında Mehmet Yılmaz Küçük ile Recep Şahin'in aday olarak gösterdi.

RTÜK`ten yapılan açıklamada, Kurul'un 25 Ağustos 2009 tarihli toplantısında hukuk alanından seçilen üyenin istifa etmesiyle nedeniyle hukuk alanında boşalan TRT Yönetim Kurulu Üyeliği yerine, 29 Haziran-13 Temmuz 2009 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Üyeliği için Üst Kurula yapılan toplam 11 başvuru arasından iki adayın belirlendiği bildirildi.

Açıklamada, "Mehmet Yılmaz Küçük ile Recep Şahin'in aday olarak Başbakanlığa bildirilmesine karar verilmiştir" denildi. RTÜK'ten yapılan açıklama şöyle:

"Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun 25 Ağustos 2009 tarihli toplantısında, 3984 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanunun amir hükümlerine ve 2954 sayılı Kanunun 11. maddesi gereğince TRT Yönetim Kurulu üyeliğine Hukuk alanından seçilen üyenin istifa etmesiyle Hukuk alanında boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği yerine, 29 Haziran - 13 Temmuz 2009 tarihleri arasında TRT Yönetim Kurulu Üyeliği için Üst Kurula yapılan toplam 11 başvuru arasından iki aday belirlenmiştir. Üst Kurulun 25 Ağustos 2009 tarih ve 46 sayılı toplantısında, başvuranlar arasından yapılan seçim sonucunda, Hukuk alanında Mehmet Yılmaz Küçük ile Recep Şahin'in aday olarak Başbakanlığa bildirilmesine karar verilmiştir."

BİZE ULAŞIN