'Ruh hastası ülkeyi makaraya sarıyor'

Ergenekon sanığı İlsever: "Aklımıza, zamanımıza yazık değil mi? Burada haham bozuntusu bir şizofrenin saçmalıklarını çözmeye çalışıyoruz."

Birinci Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, dünkü duruşmada verdiği ifadesinde Ergenekon'un Cumhuriyet gazetesini satın almaya çalıştığı iddialarını reddetti. "Hepimizin aklına, zamanına yazık değil mi? Burada oturmuşuz, haham bozuntusu bir şizofrenin saçmalıklarını çözmeye çalışıyoruz" dedi. İlsever ifadesinde şunları söyledi: "Bir ruh hastası bütün Türkiye'yi makaraya sarıyor. CIA'nın ve Eymür'ün talimatlarını işte bu ruhla bu kafayla uyguluyor. Vahim olan, iddia makamının bu saçmalıkları geldikleri adresi bildiği için iddianameye aynen koymasıdır."

"ÇİÇEK DİNLENSİN"
Alparslan Arslan'ın babası İdris ve kız kardeşi Hilal Arslan'ın da izlediği duruşmada ifade veren Ferit İlsever, iddianamenin çöktüğünü belirterek, "İki yıl boyunca Ergenekon dalgalarıyla TSK yıpratılıyor, 'Kürt açılımı' gündeme getiriliyor. Bunların açılımı etnik bölünmeye hizmet eder" dedi. Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün bu davanın baş tanıklarından olduğunu savunan İlsever, darbe uydurmalarıyla TSK'nın teslim alınması ve milli devletin değiştirilmesinin amaçlandığını, PKK ile mücadele edenlerin cezalandırıldığını iddia etti. İlsever, "Beni ve Perinçek'i Öcalan ile görüşmekle suçlayan kafalar, bugün onun her sözcüğünde keramet bularak manşetlere taşıyor. Apo, Türkiye'nin en makbul kişilerinden oldu" diye konuştu. İlsever, Talat Paşa Komitesi'nin Cenevre'de yapacağı konferansla ilgili dönemin Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile 3 kez görüştüklerini söyledi. Çiçek'in tanıklığının, davanın seyri açısından önemli olduğunu belirtti. Tutuksuz sanık İlhan Selçuk'un avukatları da müvekkillerine 'beyin embolisi' teşhisi konulduğuna dair belgeyi mahkemeye sundu.

BİZE ULAŞIN