"Böyle haberler yapılmasın"

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde 17 Ağustos 2009 tarihinde şehit olan Tarsuslu er İbrahim Öztürk'ün babası Hacı Öztürk, oğlunun şehit olduğu olayla ilgili bir gazetede yer alan iddialara tepki gösterdi.

Hacı Öztürk, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde 17 Ağustos 2009 tarihinde bir askerin elinde bulunan bombanın patlaması sonucu 4 askerin şehit olduğu olayla ilgili bir gazetede yer alan ''Pimini Çekip Bombayı Verdi'' başlıklı haberin kendisini ikinci kez yıktığını söyledi.
Gazetedeki haberi okuduktan sonra üzüntüsünün bir kat daha arttığını ifade eden Hacı Öztürk, haberin çok çirkin bir iddia olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Böyle haberler yapılmasın. Böyle haberlerin yer alması bizi daha çok kahrediyor. Bizim yüreğimize kor düşürüp yakıyor. Güçlükle ayakta duruyorum. Benim tek erkek evladım şehit olmuş, yüreğim yanıyor zaten. Haberi okuyunca ilk şehit haberini aldığımdan daha çok üzüldüm ve kahroldum.''

"DEVLETİN YARGISI VAR, ONLAR GÖREVLERİNİ YAPARLAR"

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde 17 Ağustos 2009 tarihinde şehit olan Gaziantepli er Mesut Bulut'un babası Sinan Bulut, olayla ilgili bir gazetede yer alan iddialara tepki göstererek, ''Devletin yargısı var, onlar görevlerini yapar'' dedi.Sinan Bulut, Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde 17 Ağustos 2009 tarihinde bir askerin üzerinde bulunan bombanın patlaması sonucu 4 askerin şehit olduğu olayla ilgili bir gazetede yer alan ''Pimini Çekip Bombayı Verdi'' başlıklı haberin kendilerini çok üzdüğünü belirtti.

Oğlunu davul ve zurnayla vatani görevini yapmaya gönderdiğini dile getiren Bulut, şunları söyledi:
''Oğlum Mesut'un, 75 gün kalan terhisini beklerken, bir tabutun içinde cenazesi geldi. Şehit oğlum Mesut'un komutanının bir askerin eline bomba vererek, bombanın patlaması sonucu şehit olduğu iddia ediyorlar. Ben oğlum Mesut'u 'vatan görevini yapsın' diye askere gönderdim. Eğer duyduğumuz gibi bir olay varsa devlet büyüklerimiz var. Ben görmedim, bilmiyorum. Devletin yargısı var, onlar görevlerini yaparlar. Ben ne söyleyeyim? Benim oğlum şehit oldu, yüreğim yanıyor. Ben Türk adaletine ve yargısına güveniyorum, oğlum nasıl şehit olduysa, en iyisini yetkililerimiz, devlet büyüklerimiz bilir.''

BİZE ULAŞIN