Daha nice ‘Yeni Asır’lara

Çarşamba 26.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 27.05.2010 16:08
ABONE OL
19, 20 ve 21'inci yüzyılların tanığı olan Yeni Asır, bugün 115'inci yılınan girmenin mutluluğunu yaşıyor. Türk basınında ilklerin öncüsü Yeni Asır gazetesi 115.yıldönümü nedeniyle ana gazetenin yanı sıra 5 Bölüm çıktı. 124 sayfa çıkan 115. yıl Yeni Asır özel gazetesinde politikacılar, gazeteciler ve iş çevreleri Yeni Asır'ı anlattılar.

Ayrıca Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Yeni Asır gazetesinin 115. yıldönümü nedeniyle bir mesaj kaleme aldı.

İşte Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ın bugünkü Yeni Asır gazetesinde yayınlanan mesajı:

"Daha nice 'Yeni Asır'lara Çalık Grubu olarak, hem Türkiye'de hem de yurtdışında çok farklı iş kollarında faaliyet gösteriyoruz. Enerjiden tekstile, inşaattan telekoma kadar çok farklı alanlardaki şirketlerimizle hem Türkiye'nin hem de faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin ekonomilerine ciddi katma değer sağlıyoruz. Uzun yıllardır Asya'dan Avrupa'ya, Ortadoğu'dan Afrika'ya kadar dünyanın pek çok bölgesinde önemli işlere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Son yıllarda ise, bildiğiniz gibi, bu iş kollarımıza bir yenisini daha ekledik. Medya… Şunu açık yüreklilik ile belirtmek isterim ki; diğer sektörlerimizde olduğu gibi medya sektöründe de yer almak, farklı projeler geliştirmek bir o kadar keyifli ve heyecanlı. Çünkü ticaretin ötesinde, ülkemin değerlerini başımın üstünde taşımanın verdiği şevk ve heyecanı anlatmak mümkün değil. Bana bu şevk ve heyecanı yaşatan, kuşkusuz, ülkemizin en büyük değerlerinden biri olan Yeni Asır'dır… Yeni Asır'ımızdır… 115 yıllık koca bir tarihtir… Geçen yıl Yeni Asır'da çalışan personelimizle sohbet ederken Yeni Asır'ın "gurubumuzun yüzük taşı" olduğunu ifade etmiştim. Çünkü Yeni Asır Ahmet ÇalıkGazetesi'ni hiçbir zaman bir işletme olarak görmedim. Yeni Asır, bu ülkenin en büyük değerlerinden biridir. Değerli Yeni Asır çalışanlarının ve siz değerli okuyucularımızın da böyle hissettiğinden hiç kuşkum yok. Yeni Asır Türkiye tarihinin bir parçasıdır ve bir asırdan eski, tam 115 yıllık tarih, Yeni Asır'ı gerçek bir ulusal değer yapmıştır. Bu ulusal değer, en basit anlatımıyla, güvendir, istikrardır. Yeni Asır'ın değişimci ve yenilikçi ruhu ülkemizin diğer bütün sektörlerine örnek olacak niteliktedir. Arzum odur ki; adeta bir gazetecilik okulu gibi, genç gazetecilerin yetiştiği ve çok değerli kalemler olarak Türk basın tarihinde yerlerini aldığı Yeni Asır, Türk basınının gurur verici bir müessesesi olarak asırlar boyu yaşamaya devam etsin. Yeni Asır bu tarihi kimliği ile Türk basın hayatındaki müstesna yerini hep koruyacak ve uzun yıllar içerisinde oluşturduğu ve sürekli olarak geliştirdiği gazetecilik ilkeleri ile de Türk basınına örnek olmaya devam edecektir. Her zaman olduğu gibi Cumhuriyet birikimlerinin, demokrasinin, milli ve manevi değerlerimizin mücadelesini vermeye devam edecektir. Şunu bir kez daha hatırlatmak isterim: Yeni Asır bir şahsın veya bir grubun malı değildir, bu ülkenin bir değeridir. Bu gerçek, hepimize büyük sorumluluklar yüklemektedir. Her şeyden önce bu gazetenin bugünlere ulaşan yüksek prestijini her zaman muhafaza etme mecburiyetimiz vardır. Hep birlikte, Yeni Asır'ı tarihsel önemine ve değerine uygun bir konuma taşımak zorundayız. Bu vesileyle, Yeni Asır'ın yayın hayatına başlamasının 115. yıldönümünde, tüm Yeni Asır çalışanlarına ve Yeni Asır'a her zaman sahip çıkmış olan değerli Egeli okuyucularımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. "

"TÜRK KADINININ BAŞARISI YENİ ASIR'DA HAYAT BULDU"

Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan vekili Serhat Albayrak da Yeni Asır için şu değerlendirmeleri yaptı: "Ege'nin asırlık gazetesi Yeni Asır'da önemli değişimler yarattık. Türk kadınının başarısı ve buna inancımız burada da hayat buldu. Nurcan Akad'dan sora Şebnem Bursalı, Türkiye'de ikinci kadın genel yayın yönetmeni oldu. Bu taze kan ile Yeni asır 20 yıldır ilk defa tirajını 80 binler seviyelerine kadar çıkardı. Okuyucu farklılıkları çok beğendi."

İLGİLİ HABERLER

https://www.sabah.com.tr