Gül, şehit yakınlarıyla görüştü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen töreni ilk kez şeref tribününden izleyen şehit yakınlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Gül, törenin ardından şeref tribününden ayrılırken şehit yakınları Nilgün Armutçuoğlu, Mahbube Duruduygu, Havva Bozkurt ve Muradiye Yıldız ile kısa süre sohbet etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve şehit yakınlarıyla şeref tribününde bulunan salona geçen Gül, ''Sizler onurumuz, şerefimiz, gurur kaynağımızsınız. Sizler en sevgili varlıklarınızı bu vatan için verdiniz''dedi. Orgeneral Başbuğ'a bu yıl ilk kez gerçekleştirilen uygulama için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Gül, ''Böyle büyük bir günde, Zafer Bayramı'nda sizlerin burada bulunması, hep beraberce izlememiz belki birazcık olsun sizleri bu milletin, ordunun, devletin nasıl sahiplendiğini gösteren bir boyutu olmuştur'' diye konuştu.

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu 10 Haziran 2007'de şehit olan Binbaşı Ramazan Armutçuoğlu'nun eşi Nilgün Armutçuoğlu da, ''Bizler de burada eşlerimizi temsil ettik. Eşlerimizle hep beraber seyrettik'' dedi.
BİZE ULAŞIN