Rekortmen dalgıç sertifikasını aldı

Akvaryumda 135 saat 19 dakika kalarak en uzun süre su altında kalma rekorunu kıran dalgıç Cem Karabay, Guinnes Dünya Rekorlar Kitabı'na girdi. Guinnes temsilcisinden sertifikasını alan Karabay, "Sağlık yönünden hiçbir sorunum yok, yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyorum." dedi.

Pazartesi 07.09.2009 15:40
Güncelleme: Pazartesi 07.09.2009 15:42
ABONE OL
Su altında en uzun süre kalma rekorunun yeni sahibi Cem Karabay'ın bu başarısı Guinnes tarafından tescillendi. Bugün düzenlenen törenle Guinnes hakemi Jack Bronckbank'tan sertifikasını alan Cem Karabay, Türk bayrağını dünya rekorlar kitabında dalgalandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Rekor denemesi boyunca Beylikdüzü halkının kendine çok destek verdiğini belirten Karabay, "Rekor kırmak önemli değil her zaman rekorlar kırılabilir. Önemli olan bu rekorları kırarken arkanızda destek olmasıdır. Ben bu desteği gördüm. Beylikdüzü halkı ve Beylikdüzü Su Sporları Kulübü hep yanımdaydı." şeklinde konuştu.

Sağlık durumu ile ilgili sorulan soruları da yanıtlayan Karabay, "Akvaryumdan çıktıktan sonra hastaneye gittim. Önemli bir sorun olmadığını gördük. 5-6 saat sonra vücudum normal seviyeye geldi. Şimdi çok iyiyim yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyorum" dedi.

Rekor denemesi sırasında Cem Karabay'a sponsor olan firma, Karabay'ı 10 bin dolar para ödülü ile ödüllendirdi. Sponsor firma yetkililerine teşekkür eden Cem Karabay, rekor denemesi yapmaya hazırlanırken hiçbir maddi hesap içinde olmadığını söyledi. Karabay, tek amacının bu alanda rekor kırmak olduğunu vurguladı.

Cem Karabay'a rekor denemesi sırasında destek olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun da Karabay'ı başarısından dolayı kutladı. Uzun, Karabay'ın su altında en uzun süre kalma rekorunu Beylikdüzü'ne getiren Karabay'a teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Cem Karabay su altına en uzun süre kalma rekorunu simgeleyen sertifikayı Guinnes Dünya Rekorlar Kitabı gözlemcisi Jack Bronckbank'tan aldı.