8 fidan için ağlarken Van'da iki şehit daha

Önceki gün Siirt ve Hakkâri'de şehit düşen 8 askerin naaşı dün memleketlerine gönderilirken Van'daki operasyonda mayın patlaması sonucu 2 asker daha şehit oldu, 6 asker yaralandı

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 10.09.2009 ABONE OL
Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan 2 astsubay ve 5 asker ile Hakkâri Çukurca'da çıkan çatışmada şehit olan bir astsubayın cenazeleri dün törenle memleketlerine gönderildi. Ölüm haberiyle sarsılan 8 şehit evine ateş düşerken Van'da mayın patlaması sonucu iki askerin daha şehit düşüp, 6 askerin yaralandığı haberi geldi.

MEMLEKETE ATEŞ DÜŞTÜ
Önceki gün Siirt'te Görendoruk Köyü Çirav Dağı'nda terör örgütü üyeleri ile çıkan çatışmada şehit olan askeri personel için Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törenin ardından jandarma başçavuş Murat Taş'ın cenazesi İstanbul'a, jandarma kıdemli çavuş Ferhat Ünelli'nin Amasya'ya, erler Emrah Temel'in Bolu'ya, Hüseyin Gürlek'in Kütahya'nın Gediz ilçesine, Orhan Kılıç'ın Kırşehir'ın Kaman ilçesine, Burak Kopucuoğlu'nun Kastamonu'ya ve Yusuf Ulaş'ın Muş'un Malazgirt ilçesine gönderildi. Hakkâri'nin Çukurca İlçesi Kazan Vadisi'nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan astsubay çavuş Ferhat Erdem'in cenazesi de memleketi Kırşehir'e gönderildi.

VAN'DA İKİ ŞEHİT

Van'ın Başkale İlçesi 3. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Güllük Karakolu'nda dağlık bölgeye devriye görevine çıkan askerlerden Fatih Aydoğan mayına basarak şehit oldu. Yaralı askerlerden Van Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Uzman Çavuş Deniz Kaya da kurtarılamayarak şehit düştü.

BUGÜN NELER OLDU