Minibüsten kurtulan kadın anlatıyor

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 10.09.2009 15:29 ABONE OL
İstanbul'daki selde hayatını kaybeden tekstil fabrikası işçisi 7 kadından 4'ünün cenazesi, Halkalı'da toprağa verildi.

Halkalı'daki tekstil fabrikasına dün sabah gelişleri sırasında servis minibüsünde sel sularında boğularak ölen Güldane Çiftçi, Bircan Karataş, Naciye Karadeniz ve Özlem Önal için Akşemseddin Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

7 KADIN İŞÇİ BOĞULARAK ÖLDÜ...

Törende konuşan Küçükçekmece Müftüsü Yusuf Gül, bugünün çok acı bir gün olduğunu ve Türk milletinin şehitlerine ağladığını belirterek, ''Bu kardeşlerimiz de Peygamberimizin müjdesine göre şehittirler. Onların mekanı cennet olacaktır. Cenabı Hak, geride bıraktıkları aileleri sevdiklerine sabırlar versin'' dedi.

Öğleyin kılınan cenaze namazından sonra 4 kadının cenazesi, Halkalı'daki Kanarya Mezarlığı'nda defnedildi.Törende, hayatını kaybeden 4 kadının aileleri ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.
Aynı minibüste hayatını kaybedenlerden Nuriye Can'ın Sinop'un Başaran Köyü'nde, Altun Yüksek'in Giresun'da toprağa verileceği öğrenildi. Minibüsten yaralı olarak kurtulan fabrika işçisi Fikriye Öztürk'ün de Rumeli Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Hayatını kaybeden 4 kadının aileleri, tören sırasında taziyeleri kabul etti. Törene, ölenlerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile çok sayıda vatandaş katıldı.MİNİBÜSTEN KURTULMAYI BAŞARDI

Minibüsün içinden kurtulmayı başaran fabrika işçisi Gülsüm Şenkoğlu yaşadığı olayı, tören sırasında gazetecilere anlattı. Şenkoğlu, minibüsün her zaman kullandıkları servis minibüsü olmadığını, yağmurun yoğun olması nedeniyle o minibüsün kendilerine tahsis edildiğini söyledi. Kendisinin de minibüste şoförün yanında oturduğunu, fabrikanın bahçesine girdiklerinde inmek için kapıyı açtığını anlatan Şenkoğlu, ''Minibüsten aşağı inecektik. Ayaklarımız ıslanınca çektik. O anda birden su boşaldı, ben de inanamadım. Bir panik oldu. Şoförümüz çok çaba harcadı, beni o kurtardı. Olaydan sonra bayılmışım'' dedi.

Şenkoğlu, minibüsün içinde toplam 11 kişinin bulunduğunu ve bunlardan sadece 4'ünün kurtulmayı başardığını söyledi.

"TABUT SERVİSTE" 2 TUTUKLAMA

İstanbul Bağcılar'da Pameks Tekstil'de çalışan 7 kadının işe gelmek için bindikleri servis, dün sel sularında kalmıştı. Tek kapısı olan servisten çıkmayı başaramayan 7 kadın, işyerlerinin önünde yaşamını yitirmişti. Olayla ilgili olarak Pameks Tekstil'in şirket sahibi Cevdet Karahasanoğlu, şirketin idari amiri Seyit Göncük ve şoför Mehmet Oğuz gözaltına alındı. Sorguları tamamlanan 3 kişi, Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

Bu kişilerden Karahasanoğlu ve Göncük "taksirle adam öldürmeye sebebiyet vermek"ten tutuklandı.DÜNDEN BAŞLIKLAR:

* SERVİS MİNİBÜSÜNDE 7 KADIN ÖLDÜ

* İKİTELLİDE YAĞMA

* TEM NEHRİ

* İKİTELLİDE SÜRÜCÜLER KURTARILMAYI BEKLİYOR

* METEOROLOJİDEN YAĞIŞ ALARMI


* ERDOĞAN'DAN İSTANBUL'A 2 MİLYON TL

* İKİTELLİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI

* SELDE NELER YAPILMALI

* SEL SİGORTADA EK TEMİNATTIR

* ERDEK VE BANDIRMA'YA UYARI

* SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN UYARI

* İŞTE KAPALI OLAN YOLLAR

* TUZLA'DA SU BASKINI

* İNSANOĞLU ÇARESİZ KALIYOR

* KIZILAY ALARMDA

* SEL MEZARLIKTAKİ CESETLERİ GÖTÜRDÜ

* SEL FELAKETİ BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ


BUGÜN NELER OLDU