Bebeklerini boğmuşlar

Osmaniye'nin Bahçe ilçesine bağlı Yukarıkardere köyünde, 12 yıl önce, evlilik bağı olmadan yaşanan bir ilişkiden doğan bebeği öldürdükleri ve gizlice gömdükleri iddiasıyla 4 kişi tutuklandı.

Cumartesi 12.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 12.09.2009 13:19
ABONE OL
İlçe merkezinde oturan E.B.A ile M.A arasında yaşanan ilişkiden, 23 Mayıs 1997 tarihinde, Osmaniye Devlet Hastanesinde bir erkek bebek dünyaya geldi.

İddiaya göre, E.B.A'nin ailesi, olayı namus meselesi yaparak töre kurallarının uygulanması kararı aldı. Bebeğin annesi E.B.A, bebeğin babası M.A ile kadının erker kardeşi İ.B. ve eşi S.B, aralarında anlaşarak ismi bile konulmayan bebeği taburcu olur olmaz hastane yakınındaki bir arsada, çanta içerisinde iple boğarak öldürdü.

Bebeğin cesedi ilçeye götürülerek, Yukarıkardere köyünde, bebeğin annesi E.B.A'nın erkek kardeşi İ.B'ye ait evin bahçesine gizlice gömüldü. Jandarma Komutanlığı ekipleri, 12 yıl sonra bir ihbar üzerine Bahçe ilçesinin Yukarıkardere köyüne operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında evin bahçesi kazıldı. Kazılan bahçede insana ait 7 adet kemik bulundu.

Deliller değerlendirmek üzere incelemeye, şüpheliler E.A, İ.A, B.A ve S.A da gözaltına alındı. Jandarma Komutanlığındaki sorgularının ardından adliyeye çıkartılan zanlıların tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi. Bu arada, yaşadıkları birliktelikten doğan bebeği öldürdükleri belirlenen anne E.B.A ile baba M.A'nın, adamın askerden dönüşünün ardından evlendiği kaydedildi.

https://www.sabah.com.tr