İftar için gitti, tecavüz etti

  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 16.09.2009 16:23 ABONE OL
Konya'da 26 yaşındaki bir kişi, iftar için evine gittiği komşusunun 10 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Olay, saat 22.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Ovaloğlu Mahallesi Ovaloğlu Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, R.A (33) iftar için kiracısı olan komşusu Mustafa D'yi (26) evine davet etti. İftar yemeğinden sonra ev sahibi R.A. teravih namazını kılmak için evden Mustafa D. ile birlikte çıktı. Mustafa D. daha sonra komşusu R.A'ya ayakkabılarını değiştirecem bahanesiyle eve geri döndü. Bu sırada Mustafa D. ev sahibi R.A'nın 10 yaşındaki kızı S.A'yı yanına alarak kendi evine götürdü.

KAFASINA ŞİŞEYLE VURDU AMA KURTULAMADI

Mustafa D. kendi evine getirdiği S.A'yı bıçakla tehdit ederek saldırmaya başlayınca küçük kız eline geçirdiği şişeyle kendini korumaya çalıştı. Kendisine saldıran Mustafa D'nin kafasına şişeyle vurarak yaralayan S.A. gücü tükenince tecavüze uğramaktan kurtulamadı. Kafasından yaralanan Mustafa D. küçük kız çocuğunu olanları kimseye anlatmaması için tehdit ettikten sonra evine gönderdi. Olaydan sonra eve gelen küçük kızın ailesi, üzerinde kan izlerine rastladıkları çocuklarının konuşmakta güçlük çektiğini fark etti. Büyük bir korku yaşayan çocuklarını konuşturmaya çalışan aile, durumu öğrenince hemen polise başvurdu. Ailenin polise şikayette bulunması üzerine çalışma başlatıldı. Tecavüz zanlısı Mustafa D. kız çocuğunun durumu ailesine anlattığını öğrenince ortadan kayboldu. Polisler tarafından evinde bulunamayan Mustafa D. Karatay ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Öte yandan, evli olduğu öğrenilen Mustafa D'nin kafasına aldığı darbe sonucu saat 22.30 sıralarında Konya Numune Hastanesi'ne gelerek yarılan başını tedavi ettirdiği öğrenildi. Polislere darp edildiğini söylediği öğrenilen Mustafa D, şüphe uyandırmamak için polislere kimseden şikayetçi olmadığını söylediği belirtildi. Olayın ardından Konya Numune Hastanesi'ne sağlık kontrolü için getirilen Mustafa D'nin rahat tavırları dikkat çekti. Sağlık kontrolünün ardından polis merkezine götürülen Mustafa D'nin bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Tecavüze maruz kalan S.A'nın ise koruma altına alındığı bildirildi.


BUGÜN NELER OLDU