197 günlük sır perdesi

  1. Haberler
  2. Gündem
Perşembe 17.09.2009 10:39 ABONE OL
Son yılların en korkunç cinayetlerinden birinin faili 197 gün sonra yakalandı. Cem Garipoğlu'nu kim sakladı? Nerede saklandı? Sır perdesi henüz aralanmadı.

Karabulut ailesinin avukatı Altan Altınyurt, Cem Garipoğlu'nun teslim olmasını değerlendirken.
"Bana tiyatro oynanıyor gibi geliyor" görüşünü dile getirdi.
"BABA HAPİSTE ANNE AMERİKA'DA.."


Avukat Altınyurt, "Henüz aile ile görüşmedim. Sevindik tabi ancak Vali ve Emniyet Müdürü'nün açıklamalarına bakınca, bana 'tiyatro oynanıyor' gibi geliyor. Aile 'teslim etti' deniyor ama baba hapiste anne Amerika'da. Hangi aile teslim etti? Emniyet bunun cevabını vermeli. Bugüne kadar kim saklıyordu. Süreyya Bey'in aylardır sürdürdüğü mücadele olmasaydı acaba teslim edilecek miydi? Aile 'teslim etti' deniyor. Emniyet ve Vali'nin açıklamlarını dinledim. Olmayan bir aile teslim ediyor. Kim teslim etti? Teslim edenler bu çocuğu 6 aydır koruyanlar ve besleyenlerdir. Bunların ortaya çıkarılması için yetkililer bir şeyler yapacak mı? Ben tiyatro seyreder gibi seyrediyorum" şeklinde konuştu.

LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ - VİDEO

GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI

AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEO


"KİMLER YATAKLIK YAPTI?"

Öte yandan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ise "Türk halkı bunu bekliyordu. Ama önemli olan bu cinayetin arkasındaki insanların çıkması lazım kimler yataklık yaptı kimler ne yaptı bu zamana kadar feryat ettik. Benim evladım kınalı kuzum gitti ama basın bu yaralı babaya merhem oldu. Ama doğru yazanlar oldu yanlış yazanlar oldu. Zor bir sıkıntılı zamandan geçtik. Kız kardeşim, eşim ve ben varım. Eşim şu anda müsait değil. Eşim ve kız kardeşim ağlıyorlar. Adalet budur işte. Bu olması lazım ama. Bu işi kılıfına mı uydurdular teslim edildi mi yakalandı mı nasıl olduğunu anlamış da değilim."


BUGÜN NELER OLDU