'Asıl davamız şimdi başlıyor'

Kızlarının katil zanlısının teslim olması Karabulut çiftini bir nebze de olsa teselli etti. Çift, "Biz Türk adaletine güvendik. Cezasını çekmesi, yardım edenlerin de bulunması lazım" dedi

Cuma 18.09.2009
Son Güncelleme: Cuma 18.09.2009
ABONE OL

'Çok kişiyi yakacağım' diye beni öldürecekler
CİNAYETİ ülke gündeminden düşürmeyen Karabulut çifti dün saat 05.00 sıralarında evlerine gelen SABAH'a açıklama yaptı. Evine 500 metre mesafede teslim olan zanlının yakalanmasına tam sevinemediğini belirten baba Süreyya Karabulut, şunları söyledi:
Kızım geceleri rüyama giriyor, 'Baba Cem'i bul' diyordu. Bu cinayetin arka bahçesi aydınlatıldığı zaman rahatlayacağım. Şu an yaklaşık 25 kişinin daha adliye koridorunda olması gerektiğini düşünüyorum. Ben cinayet akşamı kimlerle cep'le görüşüldüğünü, kimin rüşvet yediğini biliyorum! Elimde belgem yok ama şahitlerim var.
Teslim edilmedi, yakalandı! Oynanan tiyatro var. Yukarıda pazarlıklar yapıldı. Bugüne kadar konuşabildiğim var, konuşamadığım var. Bu işin arkası göründüğü kadar basit değil. Araştırın bakın...
17 yaşında çocuğun böyle sakalı olur mu? Bu çocuk 19 yaşında. Cem evime gelse önce 'Oğlum karnın aç mı?' diye sorarım. Sonra 'Anlat bakayım' derim. Biz insanız.
Neden Bahçelievler'de yakalandı? Çünkü evimize çok yakın. Bu bana bir mesajdır. 'Sus, bizi afişe etme' demek istiyorlar.Canım tehlikede. Beni öldürecekler. Neden söylüyorum, çünkü çok kişiyi yakacağım.Çocuk dediğin insan nasıl cinayet işler?

"CEM'İ televizyonda gördüğüm anda başıma ağrı girdi" diyen anne Nagihan Karabulut da yaşın hafifletici sebep sayılabileceğine tepki gösterdi. Karabulut, şöyle konuştu: "Neredeyse kızımı kendini kesmiş konumuna getirecekler? Çocuk diyorlar, neresi çocuk? Çocuk dediğin insan cinayeti işleyecek! Kıskançlık cinayeti olsa aniden tepki gösterirsiniz. Kızımı alıyor, evin arka kapısından sokuyor ve cinayeti işliyor. Planlanmış ve tasarlanmış. Bu bir çocuğun yapacağı bir iş değil. Bir kişinin olayı da değil. Beş çeşit bıçak kullanılmış, ayrı yerlerde bıçak izleri var." Acılı anne, zanlıyla karşı karşıya gelse ona ilk olarak, "Ne istedin benim kızımdan. Ne yaptı kızım sana?" demek istediğini belirtti. Karabulut, "Yakalanması birinci basamaktı. Bundan sonra bir sürü aşama var. Duruşmalara ben de gireceğim" dedi. Zanlının "Keşke ben ölseydim" sözlerini "timsah gözyaşları" olarak nitelendiren Karabulut, "Eski emniyet müdürü Cerrah 'Kızlarına sahip çıksalardı' dedi. Ama Çapkın, İzmir'den geldi, olayın üstüne geldi, namus sözü verdi ve sözünü yerine getirdi" dedi.

GARİPOĞLU TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİİLDİ VİDEO

LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ - VİDEO

GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI


AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEO

İLGİLİ HABERLER

Gerekçe: Canavarca cinayet

Kamera görüntüleri incelemeye alındı

Burada dürüm sucuk yedi

Cinayetin ardından cevap bekleyen sorular

'Çarşı Mağazası yanında buluştuk'

Amcası: Gündem olmak istemiyorum

'3 milyon' pankartı gerginlik yarattı

'Artık yargıyı takip edeceğiz'

Onlar gibi sakallı yakalandı

En fazla 14 yıl 6 ay cezaevinde yatacak

Cem'in soruşturmasını iki savcı yürütecek

18'ini doldursaydı polis sorgulayacaktı

https://www.sabah.com.tr