Onlar gibi sakallı yakalandı

Cuma 18.09.2009
Güncelleme: Cuma 18.09.2009
ABONE OL
197 gün kaçışın ardından polise teslim olan Garipoğlu, bu sırada uzun sakallarıyla dikkati çekti. Normal yaşamında hep "kirli sakallı" olan zanlının yakalandığında kıyafetleri ise yine son derece düzgündü; saçları her zamanki gibi kısa kesilmişti. Uzun süre kaçan eski Irak lideri Saddam Hüseyin, 13 yıl kaçan 'kasap' lakaplı Sırp lider Radovan Karadziç de aynı şekilde yüzlerini kamufle eden sakallarıyla yakalanmıştı.PSİKİYATR GÖRÜŞÜ
Armağan Samancı:
"İnsan toplumdan uzaklaştığı zaman kendi bakımından da uzaklaşır. Yakalanma korkusu içindedir. Stres altındadır. Depresif, uyku bozukluğu içinde kendine ilgisi azalmıştır. Yaptığı eylemden dolayı birtakım duygu ve düşünceler de varsa onlar da sıkıntısına eklenmiştir. Dış görünüşünü özellikle tanınmamak için de değiştirmiş olabilir."

Arzugül Pektaş:
"Bir insanın canına kastetmek, büyük bir travmadır. Bu olayda çok büyük bir kamuoyu baskısı ve stresten söz ediyoruz. Kaçma şansı fiilen mümkün olsa da vicdanen ve psikolojik olarak mümkün değil. Psikolojik olarak yıpranmış, depresyondaki insanlar, günlük hijyen bakımıyla ilgili ciddi sorunlar yaşar. Tümüyle izole yaşamın getirdiği bir durum olabilir. İhtiyaçlarını kendi başına giderememiş olabilir."


GARİPOĞLU'NUN İLK GÖRÜNTÜLERİ - VİDEO

ÇOCUK ŞUBEDEN ÇIKARILIŞI

AVUKATI BÖYLE KONUŞTU - VİDEO

MÜNEVVER'İN BABASI: 3 GÜN ÖNCEDEN BİLİYORDUM - VİDEO

İLGİLİ HABERLER

Gerekçe: Canavarca cinayet

Kamera görüntüleri incelemeye alındı

Burada dürüm sucuk yedi

Cinayetin ardından cevap bekleyen sorular

'Çarşı Mağazası yanında buluştuk'

Amcası: Gündem olmak istemiyorum

'3 milyon' pankartı gerginlik yarattı

'Artık yargıyı takip edeceğiz'

En fazla 14 yıl 6 ay cezaevinde yatacak

Cem'in soruşturmasını iki savcı yürütecek

18'ini doldursaydı polis sorgulayacaktı

'Asıl davamız şimdi başlıyor'