'Sıra, onu saklayan kimse onlara geldi'

İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın, "Cem'in saklanmasına yardım edenlerin ensesindeyiz" dedi. Bir yetkili 20 kişinin daha gözaltına alınacağını bildirdi

Cuma 18.09.2009
Son Güncelleme: Cuma 18.09.2009
ABONE OL
İSTANBUL Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, verdikleri sözü yerine getirdiklerini, Cem Garipoğlu'nu yakaladıklarını, ancak asıl işlerinin şimdi başladığını söyledi. Çapkın, Cem'in saklanmasına yardım edenlerin gözünün yaşına bakmayacaklarını, operasyonların sürdüğünü belirtti ve "enselerindeyiz" dedi.

YİNE SABAH'A KONUŞTU

Geçen hafta SABAH'a özel açıklama yaparak verdiği "Bir hafta içinde yakalanacak" sözünü tutan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, şunları söyledi: "İzmir'den gelirken üstüne basa basa söyledik. 'Yakalayacağız' diye... Ve sözümüzün arkasında durduğumuz için mutluyuz. Bu dosya kapanmadı, şimdi sırada Cem Garipoğlu'na yardım ve yataklık edenler var. 197 gün boyunca Cem Garipoğlu'nun İstanbul ve çevresinde saklanmasına yardımcı olan kim varsa gözünün yaşına bakmadan hepsini yakalayacak ve adalete teslim edeceğiz.""20 KİŞİ DAHA VAR"
Üst düzey bir emniyet yetkilisi de, çalışmaların sürdüğünü, yaklaşık 20 kişinin daha gözaltına alınarak adalete teslim edileceğini belirtti. Polis ekipleri, Cem Garipoğlu'nu teslim eden avukatı da takibe aldı. Polislerin, avukatın en son kimlerle görüştüğünün belirlenmesi için mahkemeden izin talebinde bulunacağı belirtildi. Böylece Garipoğlu'nun avukatla nasıl temas kurduğu ve buluştuğu da netleştirilmeye çalışılacak.

VALİ: KOORDİNASYONLA TESLİM EDİLDİ
İstanbul Valisi Muammer Güler, Cem Garipoğlu'nun avukatı tarafından Emniyet güçleriyle kurulan koordinasyonla teslim edilerek gözaltına alındığını belirterek, ''Artık süreç adliye boyutudur'' dedi.

Rıdvan TEZEL- Fatih ŞENDİL- Orhan YURTSEVER- Yalçın BEL- Çağdaş ÇETİNDEMİR- Neslihan KESKİN- Erdoğan YAPIK- Deniz DERİN- Hasan AY- Recai KÖMÜR - Ali OKTAY

İLGİLİ HABERLER

Gerekçe: Canavarca cinayet

Kamera görüntüleri incelemeye alındı

Burada dürüm sucuk yedi

Cinayetin ardından cevap bekleyen sorular

'Çarşı Mağazası yanında buluştuk'

Amcası: Gündem olmak istemiyorum

'3 milyon' pankartı gerginlik yarattı

'Artık yargıyı takip edeceğiz'

Onlar gibi sakallı yakalandı

En fazla 14 yıl 6 ay cezaevinde yatacak

Cem'in soruşturmasını iki savcı yürütecek

18'ini doldursaydı polis sorgulayacaktı

'Asıl davamız şimdi başlıyor'

https://www.sabah.com.tr