Bayram sonrası düğün yapacaklardı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki bir kağıt fabrikasında metan gazından zehirlenen 3 işçi öldü, 1 işçi hastaneye kaldırıldı.

Cumartesi 19.09.2009 13:24
Güncelleme: Cumartesi 19.09.2009 17:44
ABONE OL
İlçedeki bir fabrikada 4 metre derinliğindeki hamur kazanının temizlenmesi sırasında Ramazan Demir (29), Haydar Koray Güçlü (29) ve Ayhan Çanakçı (26) metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Metan gazına maruz kalarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Şükrü Güngör'ün ise genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ÖLEN İŞÇİLERDEN BİRİNİN 2 AY ÖNCE NİŞANLANDIĞI VE DÜĞÜN HAZIRLIĞI YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ

İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki kağıt fabrikasında metan gazından zehirlenerek ölen 3 işçinin evlerinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Hayatını kaybeden işçilerden Ramazan Demir'in evli ve 4 yaşında bir kız çocuğu babası olduğu belirtildi. Yakınları, Demir ile eşi Tütiye Demir ve kızlarının kısa süre önce bayram alışverişine çıktığını anlattı. Evlerinde ölüm haberini alan ve büyük üzüntü yaşayan Tütiye Demir'i yakınları teskin etmeye çalıştı.

Haydar Koray Güçlü'nün ise 7 yıldır bu fabrikada çalıştığı öğrenildi. Güçlü'nün 2 ay önce 19 yaşındaki Mahser Yüce ile nişanlandığı ve bayramın ardından düğün yapmaya hazırlandığı bildirildi. Fabrikada zehirlenerek ölenlerden Ayhan Çanakçı'nın da 1 ay önce baba olduğu öğrenildi. 3 işçinin cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İzmir'de üç kişinin ölümüne neden olan olay nedeniyle fabrikada görevli 3 yetkili gözaltına alındı.

Polis, olay sonrası fabrika müdürü, üretim şefi ve vardiya amirini, ifade vermek üzere gözaltına alarak karakola götürdü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.