Annesine son mesajı 'Beni merak etme' oldu

Münevver cinayet günü 3 Mart'ta annesine mesaj attı: Beni merak etme Beşiktaş'tayım. Ancak baz kayıtlarına göre, Cem'le birlikte Bahçeşehir'de bulunuyordu.

Salı 22.09.2009
Son Güncelleme: Salı 22.09.2009
ABONE OL
"Ben Beşiktaş'tayım merak etmeyin" Hunharca bir cinayete kurban giden Münevver'in cep telefonuyla attığı son mesaj bu oldu. Münevver merak etmeyin diyordu ama saatler sonra başına geleceklerden habersizdi. Münevver Karabulut o gün saat 7.00'de kalktı. Annesiyle birlikte kahvaltısını yaptı 8'e 10 kala servisine binerek okula gitti. Saat 8.30'da 12 Dil A sınıfında dersi vardı. Saat 14.10'da son zil çalınca Münevver dışarı çıktı ve kirli sakallı bir gençle buluştu. Kirli sakallı bu genç Cem'den başkası değildi. Münevver Cem'le buluştuktan sonra son mesajını saat 14.48'de annesi Nagihan Karabulut'a attı. Bu mesajında "Ben Beşiktaş'tayım merak etmeyin" diyordu. Halbuki baz kayıtlarına göre o sırada Cem'le birlikte Bahçeşehir'deydi. Münevver'in attığı son mesaj işte bu oldu. Akşama doğru annesi yine defalarca kızını aradı. Telefon çaldı çaldı. Ama kimse cevap vermedi.

DEDEKTİFLER SÖYLEYEMEDİ
Çöp konteynırının içinden çıkan cesedin Münevver Karabulut'a ait olduğu anlaşılınca cinayet bürosu dedektifleri saat 20.30'da genç kızın evine gitti. Evde Süreyya ve Nagihan Karabulut vardı. Dedektifler baba Süreyya Karabulut'a akşam Beşiktaş'ta bir kafede kavga çıktığını, bir kişinin bıçaklanarak yaralandığını, Münevver'in de korkudan kaçtıklarını ya da kaçırılmış olabileceğini söyledi. Daha sonra eve Münevver'in kardeşi Enver de geldi. Ona da aynı şey söylendi. Dedektifler daha sonra Münevver'in bilgisayarından Cem Garipoğlu'nun resmini alarak ayrıldı. Baba Süreyya Karabulut önce Beşiktaş Polis Merkezi'ne gitti. Orada 17-18 yaşlarındaki bir kızın boğazının kesilerek öldürüldüğünü öğrendi. Bu kız acaba Münevver miydi? Hemen sonra Etiler'deki Asayiş Büro Amirliği'ne gidince acı gerçekle yüz yüze geldi. Boğazı kesilen o kız kendi kızıydı.

PARTİNİN İÇKİ SPONSORU KİMDİ?

Eğer öldürülmeseydi 4 gün sonra yani 7 Mart günü Münevver'in doğum günüydü. Münevver'in arkadaşları bir doğum günü partisi planı yaptı. Mekan için Ahmet Şaman'dan yardım istendi. Ahmet Şaman parti için Etiler Nispetiye Caddesi'ndeki Raca Cafe'yi ayarladı. Parti bir hayli kalabalık olacaktı. Ahmet Şaman, Raca Cafe'ye doğum günü partisi için indirimli içki verecek bir sponsor aramaya girişti. Çok geçmeden o sponsoru da buldu: Cem Garipoğlu. Cem, tüm Türkiye'ye satış yapan bir içki fabrikasının sahibinin oğluydu. Sponsorluk için babasıyla konuştu. Babası çalışanlarına talimat verdi. Münevver'in doğum günü partisinin içki sponsoru, genç kızın katilinin ta kendisiydi.

https://www.sabah.com.tr