7 aydır kâbus görüyorum

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 23.09.2009 ABONE OL
MÜNEVVERcinayetinde bir kişi var ki, hiçbir günahı olmadığı halde, bu olay nedeniyle kararan hayatı kolay kolay düzene girecek gibi görünmüyor. O da bir tesadüf sonucu Etiler'deki çöp konteynerında cesedi bularak, bu vahşi cinayetin aydınlanması yolunda önemli bir adım atan çöp toplayıcısı 35 yaşındaki Emin Delidolu...Olayın ardından İstanbul'u terk ederek, Siverek'teki ailesinin yanına gelen Delidolu, bugünlerde Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bir tarlada akrabalarına yardım ederek geçimini sağlamaya çalışıyor. Delidolu'yla değişen hayatını' konuştuk:
Ne kadar çalıştınız İstanbul'da? Normalde birkaç ay çalışıp geri dönüyordum. O iş öyle bir iş. Sürekli bir şey değil yani. Geçici bir iş.
Ne oldu tam olarak o gün, nasıl buldunuz cesedi? Hayatımın en korkunç gecesiydi. Konteynerın kapağını açtım. Kapalı gitar kutusu gözüme çarptı. Açtığımda içinde beyaz küçük ve ağzı yarı açık kanlı bir poşet gördüm. Ve bunu açtığımda gördüğüm manzara hayatımın kâbusu oldu. Kanlı bir kulak ve genç kızın başı... 3 Mart'tan beri geceleri kâbus görüyorum. .
Ne yaptınız peki? Arkadaşıma söyledim hemen. Polise haber verdik.
O olaydan sonra neler değişti hayatınızda? Cesedi bildirmek insanlık görevimdi, yaptım. Allah kimsenin başına vermesin. Ama o tarihten beni benim de hayatım bitti. Çalışamıyorum.
Keşke bakmasaydım dediğiniz oldu mu? Nereden bileyim ki böyle olacağını. O işle çalışıyorken, o işle meşgulken, bakmamak insanın elinde değil. İnsan zaten bilse ne kurcalar ne de açar.
Neden kaçtınız İstanbul'dan tehdit mi edildiniz? Yok öyle bir şey olmadı. Kimseyi suçlayamam bu konuda. Hakaret olur.
Neden dönmüyorsunuz o zaman? Baktığım her konteynerde onu görecekmişim gibi geliyor. O yüzden dönemiyorum İstanbul'a. Benim de 3 kızım var. İstanbul'da kimsenin can güvenliği yok. Bu nedenle aç kalırım dönmem İstanbul'a dedim. Korktum. Korkuyorum. Tekrar günlük yevmiyeli işler bulsam, güvenliğim olur mu bilmiyorum.
Garipoğlu'nun yakalandığından haberiniz var mı? Evet. İzledim televizyonda.
Ne düşündünüz gördüğünüzde? Hiç aklıma bir şey gelmedi o an. O da demek ki... Onun da bir sorunu var demek ki, çünkü insan durup dururken niye böyle bir şey yapsın ki, bilemiyorum.

BUGÜN NELER OLDU