Başkasına benzettikleri adamı öldürdüler

Bostancı sahilinde 7 kişi tarafından darp edildiği öne sürülen bir kişi hayatını kaybetti. Güvenlik kamerası görüntülerinden de tespit edilen zanlılar gözaltına alındı.

Perşembe 24.09.2009 17:26
Güncelleme: Perşembe 24.09.2009 18:02
ABONE OL
Alınan bilgiye göre olay önceki gece 03.30'da sıralarında Bostancı sahilinde meydana geldi. İddiaya göre Yalçın B. ve İbrahim M. Bostancı sahilinde kavga ettikleri birkaç kişi tarafından dayak yedi. Ardından dayak olayını hazmedemeyen Yalçın B. ve İbrahim M., oturdukları Ataşehir İçerenköy Mahallesi'ne giderek yanlarına M.E. Y., O.S., G.G., İ.S.S. ve yaşı 18'den küçük olan M.K.'yı alıp tekrar geri döndü.

Bostancı sahilinde beklemeye başlayan grubun önünden alkollü olduğu öne sürülen Eyüp Yayla (40) geçti. Bu sırada Yalçın B. ve İbrahim M., Eyüp Yayla'yı kendilerine dayak atan gruptakilerden birine benzetti. Bunun üzerine 7 kişilik grup, arkasından gittikleri Yayla'yı MOBESE kameralarının görmediği bir bölümde darp etti. Ardından kaçmaya başlayan zanlılar MOBESE kameralarınca görüntülendi. Olay yerine gelen polis ve sağlık görevlilerinin müdahale ettiği Yayla tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ardından harekete geçen Kadıköy Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Genel Bilgi Toplama (GBT) kayıtlarından yola çıkarak zanlıları tespit etti. İçerenköy'de zanlıların evlerine baskın düzenleyen polis, Yalçın B., İbrahim M., M.E. Y., O.S., G.G., İ.S.S. ve yaşı 18'den küçük olan M.K.'yı yakaladı. Gözaltına alınan zanlılar ifadelerinde olayı doğruladı. Sorgu ve işlemleri tamamlanan zanlılar Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.